Vipbakim

Ylang Ylang Yağının Faydaları Nelerdir?

Ylang Ylang Yağının Faydaları Nelerdir?

Ylang ylang yağı Cananga adlı bir çiçekten elde edilir. Ylang ylang yağı narin ve kaliteli özlere sahip bir yağdır. İki farklı kokusu vardır; altlara inildiğinde baharat kokusunu hissederken üstlere doğru tatlımsı bir koku verir. Ylang yağının faydalarını ve nasıl kullanacağınızı yazdık.

Ylang Yağı Faydaları

1- Ylang ylang yağı bayanların özel günlerinde oluşan aşırı stres ve gerginlikten oluşan ruhsal sorunları ortadan kaldırır.

2- Ylang ylang yağı vücuda uygulandığında güçlü bir afrodizyak etkisi bulunur. hem erkeklerde hem de bayanlarda enerjiyi eşitler. Bazı yabancı ülkelerde yeni evlenenlerin yataklarına ylang ylang çiçekleri konulur.

3- Ylang ylang yağı ruhsal olarak oluşan, sinir bozukluğu, stres, öfke, uykusuzluk, panik ve şok durumları ve endişe gibi duyguları sakinleştirici yapısı bulunur.

4- Ylang ylang yağı cilde uygulandığında cildin sebum oranını dengeler. Bu yüzden yüzde meydana gelen akne ve sivilce gibi sorunların azalmasını sağlar.

5- Ylang ylang yağı cildi dengeler, nemlendirir ve yumuşatır.

6- Ylang ylang yağının saçlar üzerinde de etkisi yüksektir. Saç uçlarına uygulandığında saç kırıklarını ve saç uçlarında oluşan kopmaları tamamen yok eder. Saçlar daha sağlıklı uzar.

Ylang Ylang Yağı Nasıl Kullanılır

1- Ylang ylang yağı cilt için Kullanımı; Yüzünüze kullandığınız nemlendirici yağlarınızın içine 1 – 2 damla ylang ylang yağı eklediğinizde cildiniz daha parlak ve daha kadifemsi hale gelir.

Diğer yandan cildinize buhar banyosu hazırlarken 2 – 3 damla suyun içerisine ylang ylang yağı damlattığınızda yine cildinizde harika bir temizlik sağlar.

2- Ylang ylang yağı masaj için Kullanımı; Her zaman uyguladığınız masaj yağlarının içerisine ölçüsünü bilerek yani her 10 ml’me 5 damla uygulayarak kullanabilirsiniz.

3- Ylang ylang yağu banyo için Kullanımı; Banyo suyunuza 10 damla ylang ylang yağı ekleyerek suyunuzla karıştırın. Suyun içinde 15 dakika kalmanız ylang ylang yağının etki etmesi için yeterlidir.

Not: Ylang ylang yağu çok az kişide görülse de tahrişe neden olabilir. Kullanmadan önce küçük görünmeyen bir bölgenizde denemeniz gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.