Vipbakim

Göz Altı Kırışıklıklarını Gideren Doğal Maske Tarifleri

Göz Altı Kırışıklıklarını Gideren Doğal Maske Tarifleri

Göz altı kırışıkları yaşla birlikte ortaya çıkar. Çok gülen kişilerde ve daha çok beyaz tenli kişilerde daha sık görülen gözaltı kırışıklıkları 30 yaşından sonra belirginleşmeye başlar. Aşağıda yer alan gözaltı kırışıklıkları için maske tariflerini düzenli olarak kullanırsanız göz altı kırışıklıklarınız gider ve aydınlık bakışlara kavuşursunuz.

Gözaltı Kırışıklıkları İçin Maske

  • 2 tane havuç (küçük boyutlarda)
  • 1 çay kaşığı badem yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Havuçları soyduktan sonra rendenin ince kısmıyla rendeleyin. Bir kase içine havuçların suyunu sıkın ve posasını atın. Havuç suyunun içine badem yağını ekleyin ve karıştırın. Karışımı hazırladığınız kaseyi 2 saat buzdolabında bekletin. Süre dolduktan sonra gözaltına sürün ve 30 dakika sonra yıkayın. Göz altı kırışıklıklarından kurtulmak için haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

Göz Altı Kırışıklıkları için Doğal Maske

  • 1 adet muz
  • 2 tatlı kaşığı gül suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Muzu soyduktan sonra bir kase içinde ezin ve içine gül suyunu ilave edin. Karıştırdıktan sonra göz altlarına sürün 30 dakika beklettikten sonra bol su ile yıkayın. göz altları için bu maskeyi haftada 2 kez uygulamayı ihmal etmeyin.

Göz Altı Kırışıklıklarına Bal Maskesi

  • 2 tane lahana yaprağı
  • 2 çay kaşığı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Lahana yapraklarını mikserde ezin, mikserden aldıktan sonra içine balı ilave ederek karıştırın. Hazırladığınız maskeyi göz altlarına sürerek 20 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın. Göz çevresinin zarar görmemesi için karışımı haftada 1 uygulayın ve 2 ay içerisinde kırışıklıklarınızda %60 azalma yaşayın.

Göz Altı Kırışıklıkları için Patates Mucizesi

  • 1 adet patates

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Patatesi soyduktan sonra rendeleyin. İki parçaya ayırdıktan sonra ayırdığınız parçaları ayrı ayrı tülbentlere koyun. Elde ettiğiniz tülbentleri gözlerinizi kapatarak üzerilerine koyun. Yarım saat bekletin ve gözlerinizi su ile yıkayın. Haftada 3 defa bu maskeyi uygularsanız bir aydan sonra kırışıklıkların açıldığını göreceksiniz.

Göz Altı Kırışıklıkları için 1 Ayda Etkili Maske Tarifi

  • 1 tane yumurta sarısı
  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 2 tatlı kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Malzemelerin hepsini bir kaba alarak iyice karıştırın ve karışımı 30 dakika kadar bu kapta bekletin. Bekleme sonrası maskeyi göz altlarına ve kazayağı bölgelerine ince bir kat sürerek 45 dakika bekleyin ve ılık su ile ovmadan temizleyin. 1 ay gibi bir sürede etkili olan maskeyi haftada 1 defa kullanın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.