Vipbakim

Göz Altı Morluklarında Etkili Bakım Maskeleri

Göz Altı Morluklarında Etkili Bakım Maskeleri

Göz çevresi cildin en hassas ve ince tabakasıdır. O sebeple bu bölgede çok sorun meydana gelir. Şişlik, morluk ve çizgiler en çok göz çevresinde görülür. Bu sebeple göz çevresine cildin geri kalanına göre çok daha fazla bakım uygulanmalıdır. Göz altı morluklarında etkili bakım maskeleri ile koyu halkalardan kurtulabilirsiniz.

Göz altı morluklarının birçok farklı sebebi olabilir. Düzensiz uyku, sağlıksız ürünlerle beslenme ve çok daha fazla sebep göz altı morluklarının ana sebepleri arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra bazı hastalık türleri de göz altında koyu halkaların meydana gelmesine neden olabilir. Özellikle demir eksikliğinin göz altı morluklarında etkili olduğu bilinmektedir.

Soğuk Kompres Uygulaması

Soğuk kompres uygulaması ile göz altı morluklarından kurtulabilirsiniz. Soğu kompres uygulaması için buz torbası yeterli olacaktır. Ara sıra bunu göz altınızda ya da göz kapaklarınızın üzerinde bir süre bekletmeniz koyu halkaları önemli ölçüde azaltacak bir etki yapacaktır. Soğuk bir bez yardımı ile de kompres uygulayabilirsiniz. Soğuk suyun içinde bekletilen bir bezi sonrasında gözünüzün üstüne sermeniz gerekli etkiyi sağlayacak bir kullanım sağlayacaktır. Bu işlemi koyu halkanın yoğunluğuna bağlı olarak gün içinde 3 kere uygulayabilirsiniz.

Salatalık ile Göz Altı Halkalarından Kurtulun

Salatalık kullanımı ile göz altı torbalarından kurtulabilirsiniz. Salatalık içinde  K vitamini, cucurbitacins, isoscoparin, viteksin ve orientin gibi maddeler yer alır ve anti oksidan etkisi yaratan bu maddeler koyu halkalar üzerinde büyük bir etki sağlar. Bunun için salatalığı bütün haline bir süre boyunca buzdolabında bekletin ve sonrasında dilimlere ayırın.

Gözlerinizi kapattıktan sonra bir yere uzanın ve bu soğuk salatalık dilimlerini gözünüzün üzerine koyun. Bu şekilde kımıldamadan bir süre boyunca bekleyin. Etki anlık olacaktır. Salatalık maskesi boyunca soğuyanları yenisi ile değiştirin ve bu şekilde 5 dakika boyunca maskeyi uygulayın. Bu maskeyi her gün kullanabilirsiniz.

Patates ile Göz Altı Torbalarını Yok Edin

Patates kullanımı da göz altı morluklarına etki edecek bir üründür. Patatesi dilimleyin ve sonrasında buzdolabında soğutun. Daha sonra gözlerinizin üzerine bu soğuk patatesleri koyun ve bekleyin. Bu şekilde 15 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Soğuk patatesleri sürekli olarak değiştirmeniz gereklidir. Bu maskeyi her gün günde birkaç kere olacak biçimde uygulayabilirsiniz. Oldukça etkili ve kolay  bir yöntem olarak tercih edebilirsiniz.

Göz Altı Koyuluklarına Süzme Yoğurt Maskesi

Süzme yoğurt maskesini hazırlamak için Çay kaşığının ucuyla zerdeçal ve 2 çay kaşığı süzme yoğurt gereklidir. Zerdeçalı yoğurdun içine katın ve sonrasında karıştırın. Bu işlem sonunda hazırlanan karışımı göz altı morluklarının üzerine sürün ve 15 dakika boyunca bekleyin. Daha sonrasında ılık su ile durulama yapabilirsiniz. Göz altı morluklarında etkili bakım maskeleri bu biçimde uygulanabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.