Vipbakim

Göz Çevresi Kırışıklıkları Nasıl Geçer?

Göz Çevresi Kırışıklıkları Nasıl Geçer?

Diğer bir adıyla mimik kırışıklıkları şeklinde de bilinen göz çevresi kırışıklıkları nasıl geçer sorusunun cevabını arayan birçok kişi vardır. Bu kırışıklıklar bazen kişinin hiç istemediği bir görünüm alarak can sıkıcı olabilir. Göz çevresi kırışıklıkları kozmetik ürünlerle giderilebilmektedir fakat tek tedavi yöntemi bu kırışıklık giderici kremler kullanmak değildir.

Göz çevresindeki kırışıklıklar için doğal yöntemler de mevcuttur ve bunlar kolaylıkla evinizde uygulayabileceğiniz yöntemlerdir. Bu doğal yöntemlerin neler olduğuna geçmeden önce göz çevresi kırışıklıkları nasıl geçer sorusunun cevabını bu kırışıklıklara neler neden olur sorusuyla başlayalım.

Göz Çevresi Kırışıklıklarına Neler Sebep Olur?

Şimdi kendinize bir aynada bakın ve gülümseyin. Göz çevresi kırışıklıklarınızı görebiliyor musunuz? Çoğumuzun cevabı evet değil mi? Gülümserken ortaya çıkan bu kırışıklıklar zaman içerisinde kaslarınızın yaptığınız mimikler sonucunda kalıcı bir hale gelir. En kolay anlatımıyla; kasın üstündeki et, mimiklerle yani kasın hareketiyle bir süre sonra kırışmaya başlar.

Peki o zaman hiç gülmeyecek miyiz? diye soruyorsunuz değil mi? tabiki de güleceksiniz fakat cildinizi de çok iyi bir şekilde beslemeniz gerekiyor, çünkü göz çevresindeki kırışıklıklar zaman içerisinde cilt artık kendisini yenileyemez ve tedavi edemez duruma geldiğinde kalıcı oluyor ve ayna karşısında sürekli onları görmenizi sağlıyor. Bu sebeple cildinizi beslemek bu noktada çok önemli olur.

“Sağlıklı Cilt İçin Beslenme Tablosu” . Cİldinizi  nemlendirmek ve kurumasına müsaade etmemek de kırışıklıkların önlenmesinde etkilidir.Sağlıklı ve kaliteli beslenme cildiniz için yapabileceğiniz en iyi bakımlardan ve tedavilerden biri aslında. Çünkü cildimiz sürekli olarak dış etkenlerin kötü etkileriyle savaşır durumda. Hava kirliliği, zararlı güneş ışınları cilde kötü etki eden etmenlerin başında geliyor. Bu sebeple güzellikle iyi beslenme birebir ilişkilidir. “Beslenme ve Cilt”

Sizin için önereceğimiz bu 3 farklı naturel yağ, göz çevresi kırışıklıkları nasıl geçer? sorusuna en iyi yanıt olabilecek onarıcı ve durdurucu etkileri vardır. Fakat göz çevrenize süreceğiniz herhangi bir yağ, krem veya karışım öncesinde bunu kesinlikle ama kesinlikle bileklerinizin içine sürerek cildinizde herhangi bir reaksiyon gösterip göstermediğini kontrol etmeniz gerekiyor. Bir yağı ya da kremi eğer doğal olduğundan şüphe duyuyorsanız hiçbir surette göz çevrenize sürmeyiniz.

Önereceğimiz yağları haftada bir iki kere uygulayabilirsiniz, tabi yine de cilt doktorunuzun tavsiye edeceği kullanma sıklığına uymanız en doğrusu olacaktır.

Önemli Uyarı: Birazdan anlatacağımız göz çevresi kırışıklıkları nasıl geçer? sorusunun cevabı olan bu yağların sık kullanımlarında ciltte beze oluştuğu gözlemlenebilir. Bu yüzden bu kürü yaparken bir iki ay uyguladıktan sonra bir süre ara vermeniz ve cildi dinlendirmek faydalı olacaktır.

Kayısı Çekirdeği Yağı

  • Kayısı çekirdeği yağı A vitamini açısından oldukça zengindir. Cildin yenilenmesi , cilt lekelerinin tedavisi, ve kırışıklıkların giderilmei için A vitamini çok faydalı bir vitamindir.
  • Kayısı çekirdeği yağının içinde oleik, palmitik ve linoleik asit vardır. Bu asitlerin cilt hücrelerini lekelere ve dış etkenlere karşı korumada vücudumuza çok büyük faydaları vardır ve cildi nemlendirerek kurumasını engellemektedir.
  • Kayısı çekirdeği yağı cildinizin  nem dengesini arttırıken içeriğindeki mineraller faydasıyla cildinizi canlandırır.

Göz çevresi kırışıklıkları için kullanacağınız kayısı çekirdeği yağını uygularken, göz çevrenize parmak uçlarınızla masaj yapar şekilde uygulayın.

Gerçek Zeytinyağı

Neredeyse her derda deva olan zeytinyağı göz çevresindeki kırışıklıklara da mı yararı varmış? Bu sorunun cevabı evet. Mucizevi bir ürün olan zeytin, yağı ile cilt için de çok faydalıdır.

  • Ciltte kırışıklıkla uğraşan hemen herkesin en başta tercih ettiği doğal yağlardan biridir zeytinyağ.
  • Harika bir nemlendirici özelliği olması,  göz çevresinin kırışmasını yavaşlatacak, mimik hareketleri sonucu meydana gelen kırışıklıkları ciddi oranda azaltacaktır.
  • İçeriğindeki çok fazla miktardaki antioksidan cildin erken yaşlanmamasına fenk getiririm.

1 çay kaşığı kadar doğal zeytinyağını göz çevresi veya yüz kırışıklıklarınıza uygulayabilirsiniz. Yarım saat kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Buğday Yağı

  • Buğday yağı içeriğindeki ince moleküller yardımı ile kırışıklıkların büyüme hızını yavaşlatacak. Bununla brlikte kırışıklıkları açarak onları ortak
  • Buğday yağı, piyasadaki cilt bakım kürlerinin birçoğunun kırışıklıklar için kullandığı yağdır.
  • Buğday yağı yüksek miktarda E vitamini içerir. E vitamini cilt bakımı için akla gelen ilk vitaminlerdendir.

Buğday yağını göz çevrenize parmaklarınızla masaj yaparak uygulayın. Yarım saat kadar sonra yüzünüzü ılık suyla temizleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.