Vipbakim

Arap Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Arap Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Pek çok kişi Arap göz makyajı nasıl yapılır araştırmalarını sürdürüyor. Sizler için Arapların mucizevi göz makyajlarına dair birkaç tanıtım yapacağız. Bugüne dek pek çok kişi tarafından merakla takip edilen bu makyaj türü, gözleri fazlası ile ön plana çıkarmakla birlikte, koyu tonların ciltle hakimiyetini ve uyumunu da esas alıyor.

Bu yüzden de herkesin sevdiği ve ilgi gösterdiği Arap göz makyajı, sizlerin seçeceği tonlar ile birlikte uyum sağlayacak, muhteşem bir makyaj deneyimi yaşamış olacaksınız. Eyeliner, göz kalemi, takma kirpik (eğer kirpikler kısa ise), mascara ve diğer makyaj ürünleri ile birlikte sizlere güzel bir Arap göz makyajı tekniği sunacağız.

Adım adım sıralayacağımız bu makyaj türünde, tüm yüzünüzü muhteşem bir uyuma sokmak ve gözlerinizi daha fazla ön plana çıkarmak mümkün olmaktadır. Şimdi yapılan incelemeler neticesinde sizlerde Arap göz makyajı uygulamasına geçebilirsiniz!

Arap Göz Makyajı Adımları!

1) Ten rengine uyumlu olan bir fondöten seçerek cildinizi aynı tonlara ulaştırmaya çalışın. Daha sonrasında da hafif bir allık uygulaması seçerek ten makyajını tamamlayın. Gözleri ön plana çıkarabilme açısından ten makyajının eşit ve hafif olması oldukça önemlidir!

2) Göz çevresine geçelim. Primer olarak şampanya tonlarını tercih edin. Göz farını bu tonda tercih etmek, üzerine uygulanacak diğer makyaj malzemelerinin ön plana çıkmasını sağlamakla birlikte, kalıcılığını da korumaktadır.

3) Koyu füme tonlarında bir göz farı tercih edin ve tüm göz kapağına uygulayın. Daha sonra fırça yardımı ile göz altlarına dağıtın. Far kullanımında bolluktan çekinceniz olmasın, çünkü gözleri ön plana çıkarabilme adına önemli bir adımdır!

4) Açık füme göz farını yüzük parmağınız ile birlikte göz kapağının tam ortasına uygulayın. Böylelikle gözler daha iri bir hal alacaktır!

5) 3 kat maskara uygulayın!

İşte makyajınız tamamlandı! Sizlere Arap göz makyajı ile alakalı ayrıntılı bilgiler sunduk ve 5 adımda makyajınızı tamamlama hakkı tanıdık. Bunun üzerine de dilediğiniz tonlar da (doğru seçmek önemlidir) ruj belirleyin ve makyajınızı bu ölçüde tamamlama şansı edinin. Artık sizde muhteşem bir göz makyajına sahipsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.