Vipbakim

Büyük Gözler İçin Göz Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Büyük Gözler İçin Göz Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Keskin ve etkileyici bakışlar büyük gözlerden geçer. Eğer gözleriniz yüzünüze göre büyükse dikkat çekici bir gözlere ve yüze sahipsiniz demektir. Ama biz bayanların hep kafasını kurcalayan bir sorudur büyük gözlere nasıl makyaj yapabilirim diye.

Büyük Gözlü Kadınların Göz Makyajı Yaparken Dikkat Etmesi Gerekenler;

  • Büyük gözleriniz için göz makyajı yaparken öncelikle göz renginizi ortaya çıkartan bir göz kalemi seçmeniz gerekir. Eğer mavi tonlarında bir gözlere sahipseniz koyu kahverengi ya da siyah bir göz kalemi ile gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkartmakla başlayabilirsiniz. Hem bu sayede gözlerinizi biraz daha küçültmüşte olacaksınız.
  • Sonrasında kullanacağınız bir eyeliner her zaman için diğerlerine oranla daha ince çizgi şeklinde çizilmelidir. Kalın çizgiler şeklinde çekilen eyeliner her zaman gözlerinizi olduğundan daha iri göstereceği için bu durum hoşunuza gitmeyecektir.
  • Rimel kullanırken dikkat etmeniz gereken unsur ise dışa doğru sürerek gözlerinizi çekik bir hale getirmektir.
  • Büyük gözlere sahip bayanlar göz makyajı yaparken kaş çevresinde açık tonlar özellikle kırık beyaz bir kaş kalemi kullanarak göz çevresini aydınlatmalıdır. Bu sayede sürülen rimel dışa doğru olduğu için gözleri küçülterek ışıltı katacaktır.
  • Koyu renk bir far ve bu farla aynı renk göz kalemi alt kirpik dibine çok ince bir çizgi şeklinde sürülürse şayet gözler çekik bir hal alacağı için yine küçük görünecektir ve göz makyajı size daha çok yakışacaktır.
  • Her zaman için büyük gözler çok koyu farları kullanmaktan kaçınmalıdır. Çünkü koyu renkte farlar gözleri olduğunda daha iri gösterirler ve bakışlar daha da dolgunlaşır.
  • Göz çevrenizde aydınlatıcı tonlarda fondöten kullanmak ışıltılı bir görünüm kazandırır.
  • Unutulmaması gereken unsurlardan biri de büyük gözler her zaman için takma kirpiklerden uzak durmalıdır.
  • Yüze göre daha büyük duran gözlerde ruj da önemli bir detaydır. Simli rujlar, parlatıcı likit rujlar dudakları dolgunlaştırdığı gibi gözlerin büyüklüğüne ön plana çıkartmaktadır. Bu yüzden mat kahverengi, bordo ve şeftali tonları büyük gözlerin harika makyaj tamamlayıcısıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.