Vipbakim

Doğal Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Doğal Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Doğal göz makyajı eminiz ki tüm hanımların uygulamak istediği fakat başarılı bir adım yolu bulamadığından dolayı da yansıtamadığı bir durum. Sizler için bugüne kadar Arap göz makyajından tutun, ünlülerin göz makyajına kadar pek çok farklı göz makyajı çeşitleri sunduk. Şimdi ise doğal göz makyajı ile birlikte artık var olan o eşsiz göz güzelliğinizi ön plana çıkarabilecek, süslü makyaj malzemelerinden uzak durarak da aradığınız o muhteşem tasarımı yüzünüze uygulayabileceksiniz.

Tartışmasız pek çok ünlü var olan gözlerini ön plana çıkarabilmek adına makyaj tekniklerinde sade bir yol izlemektedir. Bu sebepten dolayı da sade göz makyajı her daim daha fazla ön plana çıkmakla birlikte, sorunsuz bir makyaj tekniğini kendinize uygulamanızı sağlıyor!

Doğal Göz Makyajını Yakalayabilmek İçin Öneriler ve Adımlar!

  • Kaş altına far sürün ve bunu kesinlikle abartmayın! Doğru sürülecek olan far sizlerin en iyi şekilde gözlerini ön plana çıkartacaktır. Ten rengine en uygun olan far rengini bulmaya da özen gösterin!
  • Rimel göz makyajının vazgeçilmezi! Fakat bunu en abartısız kılmak daha önemli! Bu yüzden rimel sürme işlemleri süresince abartıdan kaçınmalı, gözleri belirginleştirmek adına bu makyaj türünü kullanmalısınız!
  • Göz kapaklarınıza, göz renginize uygun olan bir far sürün. Bunu da abartmayın! Çünkü ne kadar abartı, o kadar doğallıktan kaçmak demektir!
  • Makyaj süreci boyunca nötr renkleri tercih etmek daha kesin ve kalıcı bir çözüm almanızı sağlayacaktır. Bu yüzden doğal göz makyajında önemli olan faktör her zaman doğru tonları yakalamaktır!

Eyeliner çekmek sizlere abartı makyajı sunacaktır. Bu yüzden öncelikle eyelineri hayatınızdan çıkarmalısınız! Siyah göz kalemi ile belki çok ufak darbeler ile kirpik diplerine bir sürüm tekniği uygulamak hem doğallığı korumanıza yardımcı olur, hem de kesin çözüm almanız adına oldukça önemlidir.

Doğal göz makyajı adına önemli olan bir diğer faktör ise, diğer makyaj ürünlerini de bölgelere uygularken abartıdan kaçmaktır. Şöyle ki, suratınıza fondöteni abartılı sürdükten sonra gözleri doğal bırakmanın herhangi bir anlamı yoktur. Bu yüzden amacınız doğal göz makyajı ise, tüm cildinizi doğallıktan yana bir tutum ile ön plana çıkarmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.