Vipbakim

Doğal ve Hafif Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Doğal ve Hafif Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Hafif göz makyajı, yani günlük makyaj genel olarak kadınlarımızın en sık uyguladığı makyaj türüdür. Sadelikten yana iseniz bu makyaj türü sizlerin gözlerini fazlası ile ön plana çıkartacağı gibi, yapısı ve rengi ile insanları büyülemenize sebep olacaktır. pek çok kişi tarafından denenmiş ve tam puan almış bu makyaj türünün şimdi nasıl yapıldığını ve ne gibi inceliklerinin olduğunu yazıya döküyoruz!

Makyajı uygularken dikkat etmeniz gereken faktör tüm yüzünüze uygulanacak makyaj türünün hafif tonlar arasında tercih edilebilirliğini arttırmaktır. Böylece istenilen makyaj tonajını yakalamak söz konusu olacağı gibi, diğer kısımların da abartısız görüntüsünden sıyrılmak söz konusu olacaktır. İncelemeler neticesinde hafif göz makyajının nasıl yapıldığına bakalım.

Pratik Göz Makyajı Önerileri

  • Göz makyajı her zaman bakışları daha etkileyici kılmaktadır. Bu yüzden göz çevresi ve göz kapaklarına fondöten renginizin 2 ton açığını tercih edip, kapatıcıyı pudralı olarak bu seçenekte kullanın. Böylelikle gözler daha aydınlık görüneceği gibi, göz makyajında istenilen göz boyutunu ortaya çıkarmak söz konusu olacaktır.
  • Eğer göz yapınız küçük ve siz bundan rahatsız iseniz, gözlerinizin alt iç ve üst iç kısımlarına ten rengine yakın yağlı göz kalemleri sürün. Beyaz bir renk bulabilirseniz muhteşem bir dokunuş yakalamış olursunuz. Daha sonrasında da gözün altına koyu gri veya siyah gri bir göz kalemi çekin ve parmak uçlarınız ile hafifçe dağıtın! Buğulu ve iri gözler sizleri bekliyor olacak!
  • Eyeliner her hanımın vazgeçilmezidir! Aslen bunu sürmek çok zor olsa da, doğru sürülmesi durumunda muhteşem bir göz yapısı ortaya çıkarmak mümkün olmaktadır. Etkili bakışlar ve etkileyici bir göz yapısı için eyeliner şart! Birkaç deneme sonrasında zaten doğru sürmeye başlarsınız. Fakat yanlış sürülmesi durumunda tüm makyajı berbat etme durumu da ortaya çıkar!
  • Eyeliner yerine göz kalemi de tercih edilebilir. Eyeliner süremeyen hanımlarımıza aynı etkiyi ortaya çıkartabilecek göz kalemini öneriyoruz. Yağlı yapısı olan siyah renkli göz kalemi Flormar kullanın! Ucunu ince tutmak daha kaygan ve kolay sürmenize yardımcı olmaktadır.
  • Rimel maskara ile son dokunuşlarınızı yapın! Maskarayı sürerken aşağıya doğru bakarak uygulayın. Bu doğru bir tercih olacaktır! Ten renginize göre seçtiğiniz allığı da sürmeyi kesinlikle ihmal etmeyin!

Bu yöntemleri doğru uygulamanız durumunda hafif göz makyajı sizler için tamamlanmış olacak, istenilen makyaj tekniğine de ulaşmış olacaksınız. Günümüzde hanımların pek çoğu bu yöntemler ile hafif bir göz makyajı ortaya çıkartabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.