Vipbakim

Etkileyici 3 Farklı Göz Makyajı Tarifi

Etkileyici 3 Farklı Göz Makyajı Tarifi

Etkileyici göz makyajı denildiği zaman aklınıza ne geliyor? Kimi zaman buğulu bakan muhteşem bir makyaj, kimi zaman ise sorunsuzca ve kusursuzca hazırlanmış bir göz makyajı… Evet, hepinizin en doğal hakkıdır bu durum! Fakat kimi zaman elimizde ki malzeme yetersizliği veya farklı denemeler yaptığımız süreçler de etkileyici göz makyajı yapmak pek mümkün olmuyor.

Bu tarz durumların da önüne geçebilmek adına lazım olan tek durum ise, daima kusursuzca hazırlanabilecek bir makyaja öncelik tanımaktır! Adım adım uygulayacağınız formüller ile birlikte artık göz makyajı yapmak oldukça kolay!

1.Kedi Gözü Makyajı!

Biliyoruz ki en zor makyaj türlerinden birisidir kedi gözü makyajı. Sizlere sunacağımız birkaç ipucu ile birlikte artık kedi gözü makyajı yapmak hiç ama hiç zor değil!

  • Gözlerinize biraz fondöten sürme ile işe koyulun! Daha sonrasında da pudra eklemesi yapın ve göz makyajına ilk girişi yapmış olun!
  • Göz kapakları için açık renkte bir far tercih edin. Farla göz kapağınız üzerinde ki derinliği belirginleştirmek kedi gözü makyajının en önemli adımlarından bir tanesidir.
  • Kedi gözü için en önemli adım olan kısım ise eyeliner seçimidir. Bunun için ya likit ya da jel olan eyelinerler tercih etmelisiniz. İlk çekilecek olan çizgiyi ince tutmak ve kirpik dibi çizgisinden ayrılmamak önemlidir. İkinci çizgiye geçtikten sonra da gözün dışa doğru bitimini kalınlaştırmayı ihmal etmeyin. Son bir dokunuş ile hafif kuyruk ekleyin ve kirpiklerinizi kıvırın!

2.Buğulu Göz Makyajı!

Sunacağımız yöntemler ile birlikte artık her ton üzerinden muhteşem bir makyaj kürü ortaya çıkarabilir, bu makyajlar ile birlikte de oldukça şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Göz kapağınızın (burnunuza yakın olan kısma) iç bölgelerine açık renk bir far tercih edin. Daha sonra derinliğe ve göz kapaklarınızın altına dıştan içe doğru uzanacak bir kahve tonlarında bir göz farı daha kullanın. Baz makyaj oluştuktan sonra göz kalemi ve maskara işleminizi de uygulayın! İşte makyaj hazır!

3.Doğal Görünüm Makyajı!

Doğal görünüm makyajı elde etmenin en temel faktörü çok ufak dokunuşlar yapmaktır. Bu konuda da sizlere muhteşem çözüm önerileri sunuyoruz!

Ten renginize yakın tonları tercih etmek her zaman daha doğrudur. Bu yüzden uygulanacak olan makyaj türünden önce mümkün olduğunda ten renginize yakın ve canlı tonlar tercih edin! Eyeliner veya göz kalemi kullanmayı düşünüyorsanız yine hafif sürmeye ve dğaıtmaya dikkat etmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.