Vipbakim

Göz Şekline Göre Makyaj Nasıl Yapılır

Göz Şekline Göre Makyaj Nasıl Yapılır

Gözlerin şekline uygun makyaj yapmak renklerle gözlerinizi harmanlamayı öğrenmenizden geçer. Göz şekliniz ne olursa olsun bu teknikleri bildiğiniz sürece olmak istediğiniz bir star gibi gözükebilirsiniz.

Göz Şekline göre uygulayacağınız makyaj resimlerinisayfanın sonunda bulabilirsiniz.

Gözleriniz normalden daha küçükse koyu farlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Gözlerde açık renkli farlardan yaralanarak daha aydınlık bakışlar yakalayıp gözünüzü bu hile ile daha büyük göstermelisiniz. Göz pınarlarında mutlaka açık renk farlardan biriyle uygulama yaparak gözünüzü büyük göstermeniz gerekmektedir. Rimel kullanımı ise diplere çok yaklaşmadan yalnızca uç kısımlarda yoğun olarak kullanılmalıdır.

Büyük Göz Şekline Göre Makyaj Nasıl Yapılır

Gözlerinizi küçük gösterme amacıyla uygulayacağınız renkler koyu renklerden oluşmalıdır. Gözaltına ve göz kapağının iç kısmına siyah kalem çekerek daha küçük gözler elde edebilirsiniz. Rimel ise kirpik diplerine daha yoğun sürülmelidir.

Yuvarlak Göz Şekline Göre Makyaj Nasıl Yapılır

Yuvarlak gözlerin makyaj hileleri ile yan kısımlara doğru genişletilmesi gerekmektedir. Bu etki için koyu farlar göz kapağının üst kısmında içlerde ve dış kısımlarda koyu, orta bölgelerde ise açık renklerde kullanılmalıdır. Kuyruk kullanılarak sürülen eyeliner sürme stili de yuvarlak gözler için etkili bir uygulamadır.

Düşük Göz Şekline Göre Makyaj Nasıl Yapılır

Eyeliner çekilirken kesinlikle yukarı doğru çekilmelidir. Eyeliner kullanmayı sevmeyen kadınlar için kullanacağınız farı gözün uç kısımlarından yukarı doğru da sürebilirsiniz. Alt kısımda ise göz içine beyaz kalem çekilerek daha kalkık gözlere sahip olabilirsiniz.

Birbirine Yakın Göz Şekline Göre Makyaj Nasıl Yapılır

Göz pınarlarına yakın kullanılan renkler bu tip göz yapısını birbirine daha fazla yaklaştırır. Bu nedenle koyu farlar gözlerin dış kısımlarına taşırarak sürülmelidir. Kaş altına uygulanan aydınlatıcılar ise gözlerin birbirinden daha ayrı gözükmesini sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.