Vipbakim

Göz Şekline Göre Nasıl Eyeliner Sürmeli?

Göz Şekline Göre Nasıl Eyeliner Sürmeli?

Birbirinden farklı göz şekillerine aynı teknikle eyeliner sürülmesi hatalı makyaj yapmanıza neden olur. Göz yapısı herkes de farklıdır ve kullanılan tekniklerle gözlerde estetik oran yakalanarak eyeliner uygulaması yapılır. Peki hangi tip göz şekline sahipsiniz ve bu göz şekline göre nasıl eyeliner sürmeli?

Göz Şekline Göre Eyeliner 

Yuvarlak Gözlere Eyeliner Sürme

Yuvarlak gözlerde eyeliner uygulaması mutlaka uç kısmında kuyruk şekli verilerek yapılmalıdır. Gözün şeklini yumuşatmak için kuyruk yapılır. Gözün alt kısmının tamamına eyeliner sürülmez. Sadece iç kısma ortaya kadar gelmeden eyeliner uygulaması yapılır.

Çekik Gözlere Eyeliner Sürme

Çekik gözlerde kuyruk uygulaması yapılmamalıdır. Gözler kendiliğinden çekik olduğu için kuyruk yapmak yersizdir. Bunun yerine üst göz kapağının tamamına kuyruksuz olacak şekilde  eyeliner sürülür. Altta sadece uçtan başlayarak orta kısma kadar eyeliner uygulaması yapılır. Alt bölgede de kuyruk yapılmamalıdır.

Düşük Gözlere Eyeliner Sürme

Düşük gözleri hile ile yukarı kaldırmak için eyeliner kuyruk yapılarak sürülmelidir. Üst göz kapağına sürülen eyeliner sadece ortaya kadar çekilir. Alt kısma eyeliner sürülmez. Bunun nedeni gözü daha düşük göstermemektir.

Uzak Gözlere Eyeliner Nasıl Sürülür?

Uzak gözleri birbirine daha yakınmış gibi göstermek için üst göz kapağının olduğu bölüm kuyruk çekmeden eyelinerle belirginleştirilir. Uç kısma sürülen eyeliner daha kalın çekilir. Alt kısım boş bırakılır. Bu hile ile gözlerinizdeki orantısızlık giderilmiş olur.

Yakın Gözlere Eyeliner Nasıl Sürülmeli?

Yakın gözleri birbirinden ayrı gibi göstermek için eyeliner orta kısımdan başlayarak uca doğru sürülür ve kuyruk çok yukarı çıkmadan belirginleştirilir. Alt kısımda ise gözaltının üçte birlik kısmına orta kısmına gelmeden ince bir şekilde eyeliner sürülür ve çok hafif şekilde kuyruk yapılır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.