Vipbakim

Günlük Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Günlük Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Gün içinde rahatlıkla yapılabilecek ve her yerde kullanılabilecek göz makyajı Günlük Göz Makyajı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu makyajı sizler de rahatlıkla tercih edebilir ve uygulayabilirsiniz. Bunun için farklı renklerden oluşan kombinasyonları uygulayabilir ve bu makyajınızı takılarınızla ya da giyiminizle tamamlayabilirsiniz.Kullanacağınız ürünler arasında far, fırçalar, eyeliner ve rimel gibi ürünler yer almaktadır.

Günlük Göz Makyajı için öncelikle makyajın ne olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Güzelliklerin kozmetik ürünleri ile sağlanması adına makyaj denen kavram ortaya çıkmıştır. Ve makyajda en önemli en çok vurgulanmak istenen kısım ise gözler olmaktadır. Sizler de göz makyajınızı yapmak için bir takım uygulamaları bilmeli ve bu uygulamaları gözlerinizde denemelisiniz. Adımların neler olduğunu bilerek de bu adımlara göre ilerlemeyi tercih edebilirsiniz.

Göz Makyajında Göz Şeklinin Önemi

Göz makyajına başlamadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli noktanın göz şeklinin ne olduğunun bilinmesi olduğunu da aklınızda tutmalısınız. Kişiler, düşük, bademi yuvarlak, çekik ya da yakın gözlere sahip olabilmektedir. Sizler de göz şeklinizin ne olduğunu bildikten sonra rahatlıkla göz makyajınızı nasıl yapacağınıza karar verebilirsiniz. Örneğin uzak gözleri birbirine yakınlaştıracak bir makyaj uygularken yakın gözleri de uzaklaştıracak bir makyaj uygulayabilirsiniz.

Günlük Göz Makyajı Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Günlük Göz Makyajı konusunda başarılı olabilmek adına kafanızda bir model belirlemeli ve gözünüzde nasıl duracağına karar vermelisiniz. Kullanılacak renkleri ve ürünleri de işlem basamaklarını takip ederek yüz yapısına uygun bir biçimde uygulamalısınız.

  • Renkli bir göz makyajını giyeceğiniz kıyafetlerin uyumu ile bütünleştirmelisiniz. Ve renkleri de genellikle kıyafetlerinize uyacak şekillerde seçmelisiniz.
  • Göz makyajında en önemli unsurun makyaj fırçaları olduğunu unutmamalısınız. Makyaj fırçaları sayesinde çok uzman biri tarafından yapılmışçasına görünümler elde edebilirsiniz. Bu görünümler için kullanılacak makyaj fırçası türleri arasında; press far fırçaları, gölgeleme fırçaları, karıştırma fırçaları ve eyeliner ile kalem fırçaları sayılabilmektedir. Fırçanız olmadan da güzel görünümler elde etmeniz mümkündür ancak fırça kesinlikle işinizi kolaylaştıracak ve daha hızlı bir şekilde makyajınızı tamamlamanızı sağlayacaktır. Sizler de fırçanız yoksa hemen alarak makyajınıza daha teknik ve daha iyi görünümler kazandırabilirsiniz.
  • Günlük Göz Makyajı yaparken koyu renklerden uzak durmanız gerektiğini bilmeli ve genellikle açık tonlar tercih etmelisiniz. Ayrıca göz kaleminizi de çok belirgin bir şekilde sürmekten kaçınmalısınız. Sadece hafif şekilde çekeceğiniz bir kalemin vereceği görüntüyü tercih etmelisiniz. Far renklerinizi genellikle pembe tonlarından yana kullanmalısınız.
  • Eyeliner çekerken de kirpik diplerinden ince bir çizgi çekmelisiniz. Eğer küçük gözlere sahipseniz göz kaleminizi sadece alt kısma uygulamalısınız. Ancak gözleriniz büyükse iç tarafa da göz kalemi sürmelisiniz.
  • Rimelden önce kirpik kıvrıştırıcı ile hafif şekilde kirpiklerinizi kıvrıştırmalı ve sonrasında rimelinizi sürmelisiniz. Dolgun kirpikler için de iki kat rimel sürmeyi tercih etmelisiniz. Bu şekillerde göz makyajınızı tamamlama imkânı bulabileceğiniz gibi günlük hayata da gözlerinizle ayak uydurabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.