Vipbakim

İri Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

İri Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

İri gözler için yapılacak makyajın en doğru şekilde seçilmesi gerekmektedir. Bunun için de bazı ipuçlarına dikkat etmek şarttır. Güzel gözlerinizi daha güzel bir hale getirmek ve böyle göstermek için sizler de en doğru makyajı yapmalısınız. Bunun için de bazı makyaj tüyolarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

İri Göz Makyajı hakkında öğreneceğiniz bu tüyolarla daha çekici ve daha etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

  • Makyajınıza ilk olarak parlak göz farı ile başlamanız gerekmektedir. Bunun için de biraz parlaklık ile parıltı yakalayabileceğinizi bilmelisiniz.Kirpik çizgisi boyunca mat bir çizgi çekip sonrasında göz kapağınıza ve alt kirpiklerinize parlaklık eklemelisiniz. Böylece gözleriniz daha da büyük hale gelir.
  • İri gözlerinizi vurgulamanın diğer bir yolu da kesinlikle beyaz göz farıdır. Sizler de beyaz göz farı kullanarak etkili görünümler ortaya çıkarabilirsiniz. Göz kapağınızın tamamına sürmek zorunda da değilsiniz. Sadece göz pınarlarınızın olduğu köşeye hem alt hem de üst tarafa beyaz far sürmek işinize yarayacaktır. Bu işlemle göz renginiz de ortaya çıkacaktır.
  • Diğer bir işlem de kaş kemiğinizin etrafını aydınlatma işlemidir. Bunun için de kaşınızın altında bulunan kemiği beyaz far yardımı ile aydınlatmanız mümkündür. Fırçanıza biraz beyaz far alarak kemiğinizin altına sürebilirsiniz. Bu işlem gözlerinizin parlamasını sağlayacaktır.

Kaşlar

Ayrıca daha çılgınca bir işlem yapmak isterseniz de soluk bir renk alabilirsiniz. İri Göz Makyajı için önemli olan işlem basamaklarından biri de kaşları şekillendirmektir. Kaş şekillendirme işlemi için kaşlarınızı kaş tarağı ile ya da rimelle taramalısınız. Böylece odak noktası olan gözlerinizi daha dikkat çeken bir hale getirmeniz mümkün olacaktır. göz altlarınızda halkalar varsa bu halkaları kapatmak için kapatıcı kullanabilirsiniz.

Kirpikler

İri Göz Makyajı işleminizin en önemli aşamalarından birinin de kirpikleriniz olduğunu unutmamalısınız. Bunun için de öncelikle kirpiklerinizi kirpik kıvrıştırıcı ile kıvırmalısınız. Sonrasında kirpiklerinizin daha uzun ve gür gözükmesini sağlamak için rimel sürmelisiniz. Rimelinizi iki kat şeklinde sürerseniz kirpikleriniz daha fazla ortaya çıkacaktır. Bu da sizlere çok güzel bir ifade kazandıracaktır. Ayrıca İri Göz Makyajı için alt kirpiklere maskara sürmek de etkili bir yöntemdir. Böylece kirpikler kendini gösterecektir. Ve bu da gözlerinizin daha belirgin hale gelmesini sağlayacaktır.Sizler de kirpiklerinizde örümcek görünümü adı verilen bu görünümü rahatlıkla yakalayabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi makyaj konusu çok da zahmetli ve masraflı bir konu değildir. Küçük ipuçları ile en doğru sonuçları yakalamanız mümkündür. Sizler de bu doğru sonuçları yakalamak adına göz şeklinize en uygun makyajı yapmalısınız. Ve herkesin ilgisini çekmelisiniz. Unutmayın ki yüzünüzün en önemli yeri gözlerinizdir. Kişiler öncelikle gözlerinize bakmaktadır. Ve bu sayede sizinle daha etkili iletişim kurmaktadır. Böylesine önemli olan gözlerinizin makyajına da büyük özen göstermeniz gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.