Vipbakim

KahveRengi Gözler İçin Makyaj Önerileri

KahveRengi Gözler İçin Makyaj Önerileri

Kahverengi göz makyajı ‘nın renkleri doğru ayarlandığı takdirde her renk gözle iyi bir ikili oluşturur. Göze uygulanan makyaj tekniklerinde verilen gölge ve sürüş stili makyajın kalitesini ortaya koyar. Kahverengi göz makyajını nasıl yapacağınızı 5 maddede yazdık.

Kahve Göz MakyajıYapımı

Kahve tonlarında göz makyajı için 3 adet renk belirlenir. Bu renkler kahvenin orta, koyu ve açık tonları olmalıdır.

  1. Göz çevrenize kapatıcı sürdükten sonra en açık kahverengi tonlu farı göz kapağınızın tamamına yayın. Bu tonun uçuk kahverengi olması makyajınızı daha etkili gösterecektir.
  2. Orta tondaki kahverengiden aplikatör yardımıyla fırçanıza alın ve göz çukuruna bir hat çekin. Çukur kısmı orta kahveyle boyayın ve gözlerinizi daha geri plana alın. Gölge işlemi gözlerinize derinlik katacaktır.
  3. En koyu fardan az bir miktar alarak göz ucunun üçte birlik kısmına uygulayın. Aynı işlemi gözünüzün alt kısmına da uygulayarak gözlerinizin şeklini ortaya çıkarın. Koyu gördüğünüz bölgeler için far fırçası temiz haldeyken hafif bir şekilde değdirerek homojen bir görüntü yakalayabilirsiniz. Fazla gördüğünüz yerlerde bu şekilde işlem yapmak bakışları yumuşatarak daha natürel bir görüntü sağlar.
  4. En son işlemden sonra eyeliner uygulaması için kahverengi bir eyeliner seçin. Kirpik diplerine düzgün ve ince bir çizgi çekin ve uçlara doğru bu çizgiyi incelterek yukarı doğru çıkarın. Bu işlem gözlerinizin daha yüksek görünmesini sağlayacaktır.
  5. Kahverengi tonlarında makyaj yaptığınızda rimelinizi de kahverengi seçmeniz isabetli bir karar olacaktır. Kahverengi rimelle birkaç kat yanlara ve yukarıya doğru sürme işlemi yapın. Rimelin daha etkili olması için parmak uçlarınıza krem sürerek kirpiklerinize yedirin ve daha sonra rimel kullanın. Bu işlem kirpiklerinizi daha dolgun gösterecektir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.