Vipbakim

Kalıcı Göz Makyajı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Kalıcı Göz Makyajı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Makyajın yeri ve önemi bu kadar fazla ve göz makyajına verilen önem bu kadar artmışken özellikle hanım efendilerin şikayet ettikleri birkaç konu var. Sürekli makyaja maruz bırakılan gözlerde alerjen uyarısının artması ve kimyasal ile sürekli karşı karşıya kalmak zorunda olmalı bayanları kalıcı makyaj uygulamasına götürdü.

Kalıcı makyaj ülkemizde uygulansa da yine de tam anlamıyla Türkiye de olmamakta. Yurt dışında sıkça yapılan ve Avrupa ülkelerinde sık tercih edilip uygulanan, yöntemler konusunda da daha ileriye gitmiş olan Avrupa da vazgeçilmez haline gelmiştir. Kalıcı makyaj bu kadar ön plandayken içerisinde en çok tercih edilen kalıcı göz makyajıdır.

Göz makyajı sık tercih edilen ve sürekli uygulanmasından dolayı hanımların muzdarip oldukları bir konu. Yoğun hayattan, iş temposundan makyaja ayrılan zamandan tasarruf etmek isteyen bayanlar kalıcı göz makyajını tercih ediyorlar. Göz makyajı ince ve hassas dokunuşlara ihtiyaç duyduğu, fazla özen gösterilmesi gereken bir bölge olduğu için birçok bayanın vaktini almakta.

Kusursuz bir makyaj için çaba sarf eden hanım efendiler göz makyajını kalıcı yaptırarak bu emeği en aza indirmeyi düşünüyorlar. Kalıcı makyaj sık tercih edilse de hala kolay uygulanan bir yöntem değildir. Kalıcı göz makyajı yaparken mutlaka dikkat etmeli, işinin ehli ve profesyonel insanlara kendinizi emanet etmelisiniz. Aksi takdirde sonuçları sağlığınız açısından iyi sonuçlar doğurmayacaktır.

Kalıcı göz makyajı zararları

Kalıcı göz makyajı faydalarından ziyade özellikle yaptırmayı düşünen bayanların bu makyaj tekniğinin zararlarını da bilmeli. Kalıcı göz makyajı özellikle kalıcı göz kontürü uygulanırken oldukça hassas davranılmalı. Göz kontürü mutlaka bilen ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Kalıcı göz eyeliner veya göz kontürü sürülen göz bölgesinde pigment değişikliği yapacağı için düşünülerek yapılmaya karar verilmeli. Her göz yapısına uygun değildir, mutlaka dermatolog veya cildiye uzmanlarından keza göz hastalıkları uzmanı tarafından onay almalısınız.

Pigment değişikliği dejenerasyon yapacaktır. Bunu uygularken acele edilmeli, göz kontürü mutlaka on dakika ve daha az zamanda yapılmalı. Aksi halde tekrar sürülmek veya taşma gibi şikayetlerden dolayı yeniden yapılması gerekirse mutlaka uygulanan bölgeyi tahriş edecek ve yakmasına dahi sebebiyet verecek duruma getirebilir. Kalıcı göz makyajında kalıcı göz kontürü uygulandıktan sonra şişlik, kızarıklık yapmaktadır. Bunu da göz önünde bulundurmalısınız. Yaklaşık üç gün gibi bir zaman zarfında kızarıklık ve şişkinlik olacaktır.

Aynı zamanda kalıcı göz makyajı uygulayan kişiler makyajın bakımına da oldukça özen göstermeliler. Şişkinlik ve kızarıklık olacağı gibi pigment değişiminden dolayı kabuk bağlayacaktır. Sürekli kuruyacak ve göz bölgesinde uygulanan bölgenin kabuklanmasına sebep olacaktır. Bu kabuklanmayı önlemek için mutlaka her gün antibekteriyel temizlik ürünlerin kullanılmalı ve nemlendirici kullanılmalıdır. Oluşan kabuklar elle kaldırılmamalı çünkü yapılan makyajı da söküp kaldırıp aralarda boşluk oluşmasına sebebiyet verecektir.

Kalıcı göz makyajı görüldüğü üzere biraz zahmetli ve önemli bir uygulama bu yüzden mutlaka güvendiğiniz ve uzman olduğunuza emin olduğunuz kişilere yaptırmalısınız. Son olarak kalıcı göz makyajı uygulamasında tavsiyemiz, farklı renklerde de uygulana biliyor. Fakat herhangi bir sebepten silmek istenirse göz makyaj silme ülkemizde henüz yok. Bu yüzden silinmesi lazer ile gerçekleştiriliyor bu sebeplerden dolayı siyah veya kahve tonları gibi sürekli kullanacağınız renkleri tercih etmelisiniz. Göz makyajında kalıcı kontürlerde renkler olsa da tavsiyemiz sürekli kullanım olacağını unutmayıp siyah veya kahve tonlarını tercih etmelisiniz.

Uzman kişilerle, doğru yöntem ve kaliteli malzeme ile uyguladığınız göz makyajlarından oldukça memnun kalıp sizlere kattığı güzellik ve önemden dolayı memnun kalabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.