Vipbakim

Kolay Göz Makyajı

Kolay Göz Makyajı

Kolay göz makyajından kastınız nedir? çünkü bu durum birden fazla nitelikte sınıflandırabilir.

  • Kısa sürede yapılacak bir göz makyajı,
  • Doğal görünümlü bir göz makyajı
  • Az malzemeler ile yapılacak bir göz makyajı

Gibi farklı sınıflandırmalar içerisinde tutulan kolay göz makyajı, şimdi sizlere tam da bu 3 örneğin kolajlanarak sunulduğu, yüzünüze de muhteşem bir uyum sağlayacak olan açıdan yapılan değerlendirmesi ile yansıtılıyor. Sunulacak örnekler ile birlikte muhteşem bir göz makyajı edinebilecek, artık makyajı en iyi şekilde gözünüze uygulayabileceksiniz! Bir makyaj yaparken “özellikle bu göz makyajı ise” sizlerin doğru sonuçlar elde edebilmesi açısından önemli olan faktör ise daima doğru bir makyaj yapma tekniğini öğrenmektir.

Birkaç Adımda Kolay Göz Makyajı!

  • Bir fondöten kullan ve ten rengini eşitle!
  • Eyeliner fırçanı al, üst kirpik çizgini doldur! Kulak çubuğu ile de bu eyeliner çizgisini dağıtmayı unutma!
  • Kum grisi tonlarında far elde et! Eyelinerin bittiği noktadan itibaren tüm göz kapağına uygula!
  • Füme rengi göz farını, göz kapaklarınıza uygulayın. Daha sonra far paletinizi kendi fırçası ile siyah far diplerine uygulayın! Renk geçişlerini belirgin yapmama açısından da hafifçe dağıtın!
  • Kaşlarınızı doldurun! Bunun için beyaz göz farını kaş altlarına uygulayın. Bakışlarınızı aydınlatmak için gözlerin iç köşelerine uygulamakta doğru bir işlem türü olacaktır!
  • Gözlerinizin iç kısımlarına göz kalemi çekin. Kalemi dik bir şekilde kullanın ve gözlerinizi kapatarak gel – git yapın! Tek bir hareketle tüm kısımları boyamış olacaksınız!
  • Kirpiklerinizi belirginleştirmek ve kıvırmak açısından zigzag hareketler ile uygulayın!

Bu adımları en iyi şekilde uyguladıktan sonra sizler de kolay bir göz makyajına erişebilir, hatta dumanlı göz makyajı elde edebilirsiniz! sunduğumuz makyaj türü hem dumanlı yapabilmek için, hem de sade bir durum ortaya çıkarabilmek içindir! Bahsettiğimiz dumanlı kısımları yapmaz iseniz sade makyaja ulaşabilirsiniz. Fakat buğulu bir görüntü almak istiyorsanız ilk kademe de sunduğumuz makyaj türünü mutlak suretle uygulamanızı ve doğru bir şekilde de günümüze taşımanızı önermekteyiz!

Bu tavsiyeler ile birlikte artık evde, işte, seyahatte, boş vaktinizde dilediğiniz gibi kolay göz makyajı yapabilecek, bu makyaj çeşidi ile birlikte de muhteşem bir görüntü almanıza tanıklık edebileceksiniz. Zira oldukça önemli bir durum olarak görülen makyaj türü, artık sizlere kısa sürede muhteşem bakışları vaat ediyor!

Not: makyaj malzemelerini mutlak suretle kaliteli ürünlerden yana seçin. Bu doğru sonuca bir adım daha yaklaşmanızı sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.