Vipbakim

Küçük Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Küçük Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Küçük gözler kimi kişinin yapısından dolayı oluşan bir durumdur. Bu tarz gözler yapı oluşumu bakımından düşünüldüğü zaman gayet çekici ve hoş bir görüntü kazanmanızı sağlamaktadır. önemli olan şey ise bu göz yapısına muhteşem dokunuşlar yaparak onları ön plana çıkarmak ve çekiciliğini arttırmaktır.

Peki, böylesine önemli bir göz makyajı nasıl yapılır? Sizlere sunacağımız makyaj teknikleri ile beraber artık küçük göz makyajı inanılmaz bir seviye de sizlere kalite kazandıracak, sorunsuz bir şekilde de bu göz makyajına ulaşım sağlamanızı hedefleyecektir. Şimdi gelelim, bu makyaj türünü birkaç adımda incelemeye…

5 Adımda Küçük Göz Makyaj Hileleri!

  • Mutlaka gözlerinizin temiz olması gerekmektedir. Yani yüzünüzü daha önce ki makyajlardan tamamen arındırmalı ve sıfır bir başlangıç yapmalısınız. Eğer göz çevresinde morluk, çukur ve diğer türlü problemler mevcut ise kapatıcı ile bunları iyice kapatın ve temiz bir görüntü almanızı sağlayın. Cildinize eşit ve en yakın tonu seçmek doğru bir makyaj tekniği üzerinden hareket etmenizi sağlayacaktır.
  • Göz kapağınıza kesinlikle kapatıcı sürmeyin! Far bazı uygulayın. Çünkü far bazı hem pürüzsüzlük kazanmanızı sağlar, hem de kalıcı bir makyaj tekniği için ilk başlangıcı yapmanızı sağlamaktadır!
  • Küçük gözler için açık tonlarda makyaj malzemeleri kullanmak önemlidir. Far kullanılacak ise olabildiğince az tercih edin. Koyu far kullanmayın dememizin sebebi ise renginden dolayı gözleriniz arka planda kalacaktır. Bu sebepten dolayı önemli olan şey ten rengine en yakın veya beyaz bir far kullanmaktır. Kaş altı bölgesine kadar farı uyguladıktan sonra diğer aşamaya geçin.
  • Üst kirpik dibine istediğiniz renkte bir göz kalemi uygulamalısınız. Net bir çizgi yerine hafifçe dağıtmak daha olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Hafif kuyruklu bir görüntü almak istiyorsanız kalemi biraz daha uzun çekebilirsiniz. Bu hattın çok ince olmasını sağlayın. Düşük göz kapaklarınız var ise kalın kalem çekmek gözleri daha da küçük gösterir ve farın yok olmasına neden olur. kalem yerine eyeliner kullanmak tercihiniz ise çizginizin daha ince olmasına özen göstermelisiniz. Eğer gözleri büyük göstermek için bu makyaj türünü uyguluyorsanız mutlaka siyah ya da kahverengi kalemini alt göze uygulamayın. Sadece kirpik dibine kullanmak doğru bir adımdır.
  • Kat kat sürülmüş bir rimel kullanmayın! Bunlar en önemli hatalardan bir tanesidir. Tek bir kat rimel sürmek, daha sonra da tek darbelik ikinci bir kat belirlemek daha doğru bir işleyiştir. Kirpikleri kıvırmak gözleri iri göstermek için kullanılan bir uygulama olduğundan dolayı tercihiniz bu yönde ise kullanmanızı önermekteyiz!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.