Vipbakim

Renkli Gözler İçin Makyaj Önerileri

Renkli Gözler İçin Makyaj Önerileri

Renkli gözlere makyaj ; Renkli gözlere  sahip olan kişiler her zaman daha fazla dikkat çekerler. Bunun nedeni renkli gözlerin koyu renk veya sıradan renk olarak bilinmemesidir. Renkli gözlü bayanlar makyaj yaparken, daha dikkatli davranmalıdırlar. Bunun nedeni makyaj hatalarının daha çabuk ortaya çıkmasıdır.

Hangi Renkler Renkli Gözlere Hitap Eder?

Renkli Göz Makyajında Far Seçimi

Gözleri yeşil veya mavi olan insanlar sürdükleri far ile gözlerini ortaya çıkarırlar.

Yeşil gözlere yakışan far renkleri; gri, lila, mor, mürdüm gibi renklerdir. Yeşil gözlü bayanların, yeşil renk tonlarında far sürmeleri hoş olmaz. Bayanlar arasında olan bu yanılgı; gözlerin sönük görünmesine neden olur.

Mavi renk göze sahip bayanlar daha çok zıt renkleri tercih etmelidirler. Kahverengi mavi gözleri olduğundan daha belirgin gösterir. Göz makyajına verilen önem ile birlikte makyaj daha hoş ve gösterişli durur.

Renkli Gözler için Makyajda Kalem Seçimi

Renkli gözlü kişiler makyaj yaparken kullandıkları kalemlere de dikkat etmelidirler. Her renk göz kalemi, bütün gözlere hitap etmez. Örneğin; siyah kalem her gözde hoş durmaz. Renkli gözlere sahip kişiler siyah kalemi bol şekilde kullanmamalıdır. Kedi gözü diye tabir edilen gözlerden hoşlanmayan bayanlar; siyah kalem kullanmaktan kaçınmalıdır. Renkli gözler çok hassas yapıdadır. Kullanılan makyaj ürünlerinin kaliteli olması gerekir. Makyaj akmasına karşılık, sürülen farların altına far bazı uygulanmalıdır. Far bazı makyajın uzun süre gözde kalmasını sağlar. Renkli gözlerde devamlı hassasiyet durumu olduğu için; güneşe karşı oldukça hassastır. Güneş ışınları ile birlikte gözler sulanma ve akma gösterebilir. Far bazı bu bozulmanın önüne geçmek için gereklidir.

Renkli Gözler İçin Rimel Seçimi

Renkli gözlere sahip kişilerin, renkli rimel kullanmaları bazı günlerde güzel olabilir. Fakat göz rengini fazla bir şekilde ortaya çıkaran renkli rimeller günlük kullanım için uygun değildir.

Mavi ve yeşil göz rengine sahip kişiler; mavi, yeşil renk tonlarında rimel kullanabilirler. Özel günlerde tercih edilen bu makyaj türü, günlük hayatta tercih edilmemelidir. Renkli gözlere kullanılan malzemeler özenle seçilmelidir. Makyajın daha sabit ve kalıcı olması gerekir. Bu yüzden yapılacak hatalar sizi olduğunuzdan daha farklı gösterebilir.

Günlük hayat koşuşturması içerisinde göz makyajı ‘nın daha kalıcı olması için, destek veren ürünler kullanılırsa; daha hoş ve bakımlı gözükebilirsiniz. Renkli gözler görüntü açısından diğer göz renklerine nazaran daha avantajlıdır. Fakat göz makyajında yapılacak en ufak bir hata; makyajın tamamen berbat olmasına neden olabilir. Bu yüzden makyaj özenli ve düzgün yapılmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.