Vipbakim

Evcil Hayvanlar İçin Bakım Önerileri

Evcil Hayvanlar İçin Bakım Önerileri

İyi bir hayvan bakımı sağlayabilmek için doğru bilgiler edinmeli ve hayvanınızın ihtiyacını doğru algılamalısınız. Evcil hayvanınızı sevmek, birlikte vakit geçirmek oldukça keyifli, ancak onun ihtiyaçlarını da doğru bir şekilde karşılamanız gerekiyor.

evde-hayvan-bakimi

Evcil hayvan bakımı

için en önemli hususlardan biri aşı zamanlarını aksatmamanız olacaktır. Hayvanınızın mikroplara ve çeşitli dış etkenlerden alabileceği olumsuz etkilere karşın dönemsel olarak yaptıracağınız aşılar sağlıklı bir hayvan yetiştirmenizi sağlayacaktır. Bunun haricinde günlük bakımlarını eksik etmemeli evcil hayvanınıza tıpkı bir bireye davrandığınız özende ve titizlikte davranmalısınız. Yıkama suyunun pH derecesinin hayvanınıza uygun olmasına özen göstermeli, hayvanınızın türüne göre şampuan ve bakım ürünleri kullanmalısınız. Günlük tüy taramalarını ihmal etmemelisiniz. Verdiğiniz besinlerin hayvanınızın doğasına uygun olmasına özen göstermeli, zarar verecek besinlerden uzak tutmalısınız.

evde-kedi-bakimi

Psikolojileri de fiziksel ihtiyaçları kadar önemli olan hayvanların iletişiminizde doğru bir yöntem kullanmanızı ön plana çıkarır. Hayvan bakımı yalnızca fiziksel ihtiyaçları gidermek ile tamamlanmamakla birlikte mutlaka onunla bir bağ kurmanız ve iyi bir iletişim süreci sağlamanızda çok önemlidir.  Onlara daima sevginizi göstermelisiniz. Yaptığınız her kötü ve olumsuz nitelendirebilecek davranış hayvanınızın psikolojisini ciddi anlamda olumsuz etkileyecektir. Ve bu durumu sizinle paylaşamayacakları için onları bunalıma sürükleme ihtimaliniz oldukça yüksektir.

hayvan-bakimi-nasil-yapilir

Anlayışınız ve ilginiz size sadık ve sizi çok seven hayvanınızın psikolojisi olumlu yönde gelişecektir. Beslediğiniz evcil hayvanınızın psikolojisi ve fiziksel ihtiyaçlarını doğru bir şekilde karşılamanız onunla uzun zamanlar kaliteli süreçler geçirmenizde önemli bir rol oynayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.