Vipbakim

İbrahim Saraçoğlu’ndan Çok Etkili Lahana Kürü Tarifi

İbrahim Saraçoğlu’ndan Çok Etkili Lahana Kürü Tarifi

Fazla kilolar, zaman içerisinde sağlıksal problemleri açığa çıkarabileceği gibi görüntü anlamında da problem oluşturur. Kilolardan kurtulabilmek için uygulanan diyetler, gidilen terapi ve tedaviler çoğu zaman sonuç vermiyor. Zayıflama yöntemleri, vücudun kimyasına göre etki ediyor ya da etmiyor. Artık doğal yöntemler ile kilolardan kurtulmak çok daha cazip geliyor. Nitekim tedavilerin sonuç vermediği noktada bitkisel ürünlerin eşsiz şifası derman oluyor.

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, insan sağlığı için deneysel yöntemler aracılığı ile birçok farklı sorunu ortadan kaldırmaya yönelik kür denemeleri yapıyor. Nitekim bu denemelerin olumlu sonuç vermesi akabinde tüm Türkiye ile paylaşıyor. Zayıflama için de birçok kür geliştirildi ancak lahana suyu kürü, birçok bayan tarafından denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmış bir doğal yöntem olarak biliniyor.

Lahana Suyu Faydaları

Bilindiği üzere lahana bitkisinin faydaları saymakla bitmez. Lif içeren bir bitki olduğundan dolayı sindirim sistemini rahatlatır, metabolizma faaliyetlerini hızlandırır. Bununla birlikte vücuttaki toksinlerin atılmasına önemli ölçüde yardımcı olur. Lahana suyu kürü faydaları, gözlemlenen hali ile aşağıdaki gibidir;

 1. Vücudunuzda biriken fazla kiloları en doğal yollar ile vücuttan atmanıza olanak sağlar.
 2. İlerleyen süreçte yaşanması muhtemel kolon kanseri riskini azaltıyor, toksinlerden kurtarıyor.
 3. Vücudun kan dolaşımını belli bir düzene sokuyor ve bununla birlikte dinamiklik sağlıyor.
 4. Vücutta açığa çıkan selülit sorununu 3 haftalık bir uygulama ile ortadan kaldırıyor.
 5. Sindirim sisteminin rahatlamasını sağlar ve şişkinliği ortadan kaldırır.

Lahana Suyu Kürü Tarifi

Lahana suyu kürü, kısa zaman içerisinde birçok kilo sorunu yaşayan insan tarafından denendi ve olumlu sonuçlar alındı. Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, kürün belli bir süre aralıksız uygulanması durumunda etkisini kısa sürede göstereceğini söylüyor. Peki kür nasıl yapılıyor?

 1. Bir tencereye yarım litre kadar su koyarak kaynamaya bırakıyorsunuz.
 2. Su, hafif hafif kaynamaya başladıktan sonra 6-7 adet lahana yaprağını tecrenin içerisine atıyor ve kapağını kapatarak 10 dakikalık bir süre zarfı için hafif ateşte pişirmeye bırakıyorsunuz.
 3. 10 dakikalık süre zarfının geçmesinin ardından tencerenin altını kapıyorsunuz ve suyunu bardağa koyarak tüketimi sağlıyorsunuz.

Lahana Suyu ile Zayıflama

Kürün tarifini yukarıda sizlerle paylaştık. Bu bitkisel tedavi yönteminden maksimum verimi alabilmek için düzenli kullanım elbette ki şarttır. Kısa zaman içerisinde bu ürünün kullanımı ile alakalı aşağıdaki detaylara dikkat etmeniz, çok daha kısa sürede fayda sağlamanıza olanak tanıyacaktır…

 1. Lahana suyu kürünü sabah ve akşam olmak üzere aç ya da tok karnına 5 gün boyunca aralıksız olarak tüketmeniz gerekiyor.
 2. Daha sonra 3 gün ara verecek ve daha sonra 5 gün daha kullanacaksınız. Böylelikle 10 gün kullanım amacını tamamlamış olacaksınız.
 3. Her öğünde tüketceğiniz kürü taze olarak hazırlamanız gerekiyor. Sabahtam hazırladığınız kürü birkaç gün boyunca kullanmanız herhangi bir fayda sağlamayacaktır.

Lahana kürü kan dolaşımını hızlandırmak amaçlı da kullanabiliyorsunuz. Yukarıdaki kullanım şekli, vücudun sindirim sistemini düzenleyebilmek için ideal kullanım şeklidir. Kısa süre içerisinde zayıflayarak kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız 7 hafta boyunca düzenli olarak bu kürü kullanmanız gerekiyor ve bu 7 haftanın her bir haftasında kullanım sıklığınız değişecektir. 7 hafta boyunca kullanım şekliniz aynen aşağıdaki gibi olmalıdır;

 1. İlk 5 Gün: Sabah ve akşamları olmak üzere 1 su bardağı, taze olarak tüketilmelidir.
 2. İkinci Hafta: Hergün için geçerli olmak üzere taze bir şekilde 1 su bardağı tüketilir.
 3. Üçüncü Hafta: İki günde bir ve taze olmak kaydıyla 1 su bardağı tüketilir.
 4. Dördüncü Hafta: Üç günde bir ve taze olmak kaydıyla 1 su bardağı tüketilir.
 5. Beşinci Hafta: Yedi günde bir ve taze olmak kaydıyla 1 su bardağı tüketilir.
 6. Altıncı Hafta: Bu hafta kürü kesinlikle kullanmıyorsunuz ve ara veriyorsunuz.
 7. Yedinci Hafta: Hafta boyunca herhangi bir günü seçerek taze olmak kaydı ile 1 su bardağı tüketilir.

Yukarıdaki kullanım programını uyguladığınız takdirde kısa bir süre zarfında fazla kilolarınızdan tam anlamı ile kurtulabilmeniz mümkün. Aynı zamanda bu kür sayesinde kan dolaşımınız hızlanacak, metabolizmik faaliyetleriniz düzene girecek ve şişkinlik ortadan yok olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.