Vipbakim

İbrahim Saraçoğlu’ndan Hızlı Saç Uzatan Doğal Kür Tarifi

İbrahim Saraçoğlu’ndan Hızlı Saç Uzatan Doğal Kür Tarifi

Biz bayanlar her zaman saçlarımızın dolgun, canlı ve parlak durmasını isteriz. İlk önce saçlarımızı kısa kesmek isteriz. Kestirdikten sonra ise hemen uzamasını hayal ederiz. Sağlıklı beslenen saçlar ayda en az 2. 5 cm uzar.

Saçların sağlıklı uzaması için öncelikle genetik faktörler, çevresel faktörler, mevsim şartları ve düzenli beslenmede çok önemlidir. Örneğin güneş ışınlarına uzun süre maruz kalan saçlarda yıpranma söz konusu olabilir.

Kışın ise soğuk ve rüzgarlı hava saçlarımızın nem oranını düşürebilmektedir. Bu yüzden mevsim şartlarına uygun araçlar ile saçlarımızı koruyabiliriz. Örneğin kışın yumuşak bir bere kullanmak saçlarımızı koruyabilir.

Yazın ise şapka takabilir veya çok sıcak havaya maruz kalmamak için şemsiye kullanabiliriz. Ama saçlarımızın da güneş ışınlarına ihtiyacı vardır bunu birebir temin edemesek bile D vitamini alımına önem göstermeliyiz.

Ayrıca saçlarımızı sürekli ısı gerektiren aletlerle de kolay uzamamasına neden oluruz. Örnek verecek olursak sürekli saçlarımızı düzleştirmek veya maşa yapmak saç uçlarını kırar ve nemini kaybettirir. Buda saçlarımızın uzamamasına neden olur.Şimdi sizler için araştırdık Ünlü Kimyager İbrahim Saraçoğlu’nun saç uzatma kürünü sizlerle paylaşacağız.

Öncelikle iyi bir aktarcıdan bitkiselliğine güvendiğimiz lavantaları temin ediyoruz. Varsa kendinizde toplayıp kurutabilirsiniz. Kurumuş olan lavantaları 1 litre sıcak suyun içine çay demler gibi 3 avuç atıp bekletiyoruz. Demlenen lavantaları süzüp suyunu soğumaya bırakıyoruz.

Ilık hale gelen suyumuzu duş yaparken son durulamamız da bir kova yardımıyla saçımızın dibinden ucuna kadar yedirerek, ufak masajlar halinde saçımıza uyguluyoruz. 15 dakikadan sonra sadece su yardımıyla durulayabiliriz. Ayrıca ısı işlemi görmeden kendiliğinden kurumaya bırakıyoruz. Bu işlemi 2 haftada bir yapmak saçlarımızın çabuk uzamasına yardımcı olur ve lavanta kepeği azaltıcı özelliğe sahiptir.

Etiketler:

Yorumlar
  1. mevlüde dedi ki:

    Allah razı olsun ibrahim kardeşi

  2. mevlüde dedi ki:

    ve tabiki vip bakımada yayınlayıp bizi bilgilendirdiği için teşekkür ediyorum…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.