Vipbakim

Kaş Uzatmak İçin Doğal Yöntemler

Kaş Uzatmak İçin Doğal Yöntemler

Kaşlarınız çok seyrek ise belirli doğal yöntemler ile daha kalın kaşlara sahip olabilirsiniz. Kalın kaşlar son yıllarda kadınlar arasında çok ilgi gören bir trenddir. Kalın kaşları gözlerinizi ve bakışınızı değiştirecek, daha anlamlı bir hale getirecektir. Kaşları kalınlaştırmak ve uzatmak için doğal yöntemler kullanılmalıdır çünkü diğer yöntemler çok yapay bir görünüm vermektedir. Yüze şekil ve anlam veren en önemli etken kaşlar olduğu için yapay bir görünümden uzak durulmalıdır. Kaş uzatmak için doğal yöntemler arasında çeşitli maskeler yer almaktadır.

Kaşlarınızın daha uzun olmasını istiyorsanız bazı noktalarda dikkatli olmanız gerekmektedir. Öncelikle kaşlarınızı alırken asla ağda kullanmamanız gerekmektedir. Kaşlarınızın daha uzun olmasını istiyorsanız gün içinde en az 8 bardak su içmeli, A, C, B3 ve E vitamini tüketmelisiniz. Diğer önemli konu ise sebze içerikli lifleri bol biçimde tüketmelisiniz.

Kaşlarınızı Uzatacak Doğal Yöntemler

Kaşlarınızı uzatacak doğal yöntemlerden birisi olarak günlük olarak fırça kullanımı yapabilirsiniz. Her gün iki kere kaşlarınızı fırça ile taramanız gereklidir. Kaşlarınızı fırçalarken kaşınızın uzama yöntemine göre hareket etmeniz gerekmektedir.

Kaşlarınız için diğer bir yöntem ise zeytin yağı, hint yağı, E vitamini yağını alarak bir kabın içinde karıştırın ve sonrasında bu karışımı pamuk yardımı ile kaşlarınıza sürmelisiniz. Bu doğal karışımlar kısa biçimde saçlarınızın uzamasına yardımcı olacaktır. Kaş uzaması için yapılabilecek diğer bir doğal yöntem ise badem yağı kullanımıdır. Badem yağı içeriğinde yer alan maddeler ile kaşların uzamasını kolay hale getirecektir.

Kaş Köklerini Güçlendirmeye Yarayan Maske

Kaş köklerinizin daha güçlü olmasını istiyorsanız bunun için doğal bir maske hazırlayabilirsiniz. Bu maske için 1 yemek kaşığı çörek otu yağı ve 1 yemek kaşığı Hint yağı gereklidir. Bu iki karışımı birbirini bulacak biçimde karıştırmalısınız. Sonrasında bu karışımını hazır hale geldikten sonra bir şişenin içinde saklayabilirsiniz. Daha sonra bu karışımı kaşlarınıza düzenli biçimde uygulamalısınız. Karışım parmak uçları yardımı ile uygulanmalıdır. Maske kaşların uzama yönüne denk gelecek biçimde sürülmelidir. Bu karışımı kaşlarınıza masaj yapar biçimde sürdüğünüz zaman kısa süre içinde etkisini göreceksiniz.

Kaşların Kalınlaşmasını Sağlayan Maske Tarifi

Kaşların kalınlaşmasında etkili olan çok sayıda karışım tarifi vardır. Bunlardan birisi için kullanılacak malzemeler arasında 1 diş sarımsak ve 1 yemek kaşığı zeytin yağı gereklidir. Öncelikle kullanılacak olan sarımsağı alın ve ikiye bölün. Daha sonrasında sarımsağı bir tanesini bir kaşınıza diğerini de diğer kaşınıza sürün ve masaj yapar biçimde kaşınızın üzerinde gezdirin. Sarımsağın yağının cildinize nüfus etmesi önemlidir. Daha sonra zeytinyağını alın ve ısıtın. Sonrasında bu karışımı da kaşlarınıza sürün ve masaj yapın. Bu uygulama düzenli biçimde yapılmalıdır. Kaş uzatmak için doğal yöntemler için gerekli iki tarif bu şekildedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.