Vipbakim

Daha Gür Kirpiklere Nasıl Ulaşılır

Daha Gür Kirpiklere Nasıl Ulaşılır

Kirpikleri kısa olup uzun ve gür kirpiklerin hayalini kuran birçok kadın var. Bunun için maskara kirpik kıvırıcı gibi yollara başvururlar. Anlık çözüm olan bu yöntemlerin kalıcı olduğu söylenemez. Aksine bu yöntemler kirpiklerinize daha fazla zarar verir. Doğru makyaj temizleyici kullanmıyorsanız dökülmeler artacaktır. Eczanelerde kolaylıkla bulabileceğiniz kirpik serumları bu sorunu ortadan kaldırmak için oldukça etkili.

Fakat artık evde doğal yollara başvurarak kirpik serumlarına göre daha uygun fiyatlı kendi doğal ev serumlarınızı yapabilirsiniz. Daha gür kirpiklere nasıl ulaşılır diyorsanız düşük maliyetli ev serumları yapılabilir. Oldukça kolaydır ve başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Nasıl ki saçlarınız nemini kaybedip kuruyunca saç kaybına uğruyorsunuz kirpikleriniz de aynı şekilde kuru kalırsa kirpik dökülme sorunu yaşayabilirsiniz.

Doğal Yağlar:

  • Hint yağı
  • Tatlı badem yağı
  • Susam yağı
  • Hindistan cevizi yağı
  • E vitamini ampul

Bu serumları yaparken kullanım sıklığı isteğe bağlıdır çünkü etkisi kişiden kişiye değişir. Uzun kirpikli kadınlar ise kirpik ömrünü uzatmak güçlendirmek için kullanabilirler. Hazırladığınız serumun gözünüze temas etmemesine dikkat etmelisiniz. Aksi halde gözleriniz yanabilir. Daha gür kirpiklere nasıl ulaşılır sorusunun en kolay cevabı bu. Saçlarınıza nasıl özen gösteriyorsanız bakışlarınızı etkileyen kirpiklerinize de aynı özeni göstermeniz gerekir. Bu serumda kan akışını hızlandırıp kıl köklerini güçlendiren hint yağı önem rol teşkil eder ve antiseptik bir yağdır.

Hindistan cevizi yağı hafif yapısıyla kirpiklerinizi ağılaştırmayacak ve makyaj temizlemek içinde size büyük yardımı dokunacaktır. Yemeklerinizde kullanabileceğiniz katı hindistan cevizi yağı çok amaçlı ve birçok faydası olan bir yağdır. Tatlı badem yağı içersinde bulundurduğu E vitamini sayesinde kirpiklerin daha çabuk uzamasını sağlar ve kirpiklerinizin dökülmesini engeller. E vitamini ampulleri kıl köklerini beslediği gibi tırnaklarda da aynı etkiyi gösterir. Susam yağı en önemli minerallerden biri olan çinko bakımından zengindir ve kan dolaşımı hızlandırır. Doğal bir yağ olan susam yağını yemeklerinizde de kullanabilirsiniz.

Serum Yapımı:

Temin ettiğiniz yağları karıştırıp gözlerinize temas ettirmeden kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Daha gür kirpiklere nasıl ulaşılır, dökülmeleri nasıl engellerim diyorsanız sizde bu doğal yöntemi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu karışımın içinden herhangi bir yağa alerjiniz olduğunu fark ederseniz karışımdan çıkarabilirsiniz. Bu serumu saçlarınıza da uygulayıp aynı etkiyi görebilirsiniz.

Serum Kullanımı:

Hazırladığınız karışımı ya da kirpiklerinize uygulamak isteğiniz yağı, ağzı kapalı minik bir kaba alın. Peçete, pamuklu çubuk ya da biten bir maskara aparatınızı yıkadıktan sonra bu doğal ürünleri kirpiklerinize uygulayın. Pamuklu çubuk ve peçete yağları emdiği için bir diğer alternatif de eyeliner aparatı. Yine bitmiş bir eyeliner aparatı ile kirpik köklerinize etki etmesini sağlayabilirsiniz. Bir saat beklettikten sonra gözlerinizi doğal gül suyu ya da saf su ile temizleyebilirsiniz. Bu serumu sürdükten sonra üzerine maskara uygulamanız doğru olmaz. Bu karışım düzenli kullanımda etki gösterir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.