Vipbakim

İdeal Kaş Şekli Nasıl Olmalı?

İdeal Kaş Şekli Nasıl Olmalı?

ideal kaş şekli : Gözlerin ve yüzün güzelliği kesinlikle kaş şeklinde büyük rol oynar. Kaşların güzelliği bakışların anlamını kesinlikle değiştirir bu açıdan doğru kaş seçimi mükemmel bakışlarında sırrıdır. Bilimsel araştırmalar dahi bunu kanıtlamış kaş şeklinin çok önemli olduğunu vurgulamıştır.

Yanlış alınmış bir kaş eşek gözü diye tabir ettiğimiz badem gözleri bile geride bırakabilir. Bu yüzde doğru kaş seçiminde uzmandan faydalanmak önemlidir.

Doğru kaş nasıl alınır ? bu yazımız da anlatmıştık. Bu yazımızdan kaşlarınızın yüzünüze doğru şekilde olup olmadığını test edebilirsiniz.

1. Gözleriniz küçük ise kaşlarınız yay gibi çok ince olmamalı. Çünkü ince kaşlar gözleri olduğundan da küçük gösterir. Tam tersi işlem yaparak biraz şakaklara doğru uzatarak hafif kalınlaştırmalısınız.

2. Kaşlarınızın normal hali kısa ise şakaklara doğru uzatabilirsiniz. Yumuşak uçlu bir kaş fırçası ile bunu yapabilirsiniz. Eğer kaşlarınızın uç tarafı olması gerekenden de kısa ise uzmana göstermekte fayda vardır. Çünkü kaş yapısının kısa olması tiroid bezlerinin az çalışmasından kaynaklanabilir.

3. Gözleriniz düşükse kaşlarınız hafif düz ve geniş bir şekil verilmelidir. Yapılmaması gereken ise kaşların uç kısmının çok havada olmamasıdır. Yapay olmasından kaçınmalısınız.

4. Yuvarlak ve iri gözlere sahipseniz kaş çizginiz kalın ve biraz inik olmalıdır. Kaşınızı indirmek için üstlerden 1 – 2 sıra alınması yeterli olacaktır. Göz yuvarlaklığını bu şekilde önleyebilirsiniz.

5. Seyrek kaşlı bayanlar  yapacağınız öncelikle bir yumuşak kaş kalemi edinmektir. İçeriğinde pudralı olarak bulunan bu kaş kalemleri ile kaş renginizde bir kalem alırsanız seyreklik gidecek doğal bir görünüm gelecektir. Hafif vuruşlarla kaş yönünde kalemi uygulayın.

6. Kaş kalemi alırken asla simsiyah bir kalem tercihiniz olmasın. Siyah sert yüz hatalarına kavuşmanızı sağlar. Yumuşak ve doğal bir bakış için kahverenginin tonlarını tercih edebilirsiniz.

7. Kaşlar için çoğu insan makas kullanır fakat kaşlarınız çok kalın ve sert değilse makas kullanmamanız gerekir. Kaşlarınız çok kalınsa hafif uçlardan tarayarak kesebilirsiniz.

8. Kalın kaşların moda olduğu bu günlerde yakışan yakışmayan herkeste görmek mümkün. Kalın kaş sırf moda diye lütfen uygulamayın. Kalın kaşların yüzünüze gittiğini düşünenlerdenseniz kaşlarınızı kalınlaştırıp hafifte kavis vermeyi unutmayın.

9. Ortaya doğru çok yakın ve kalın kaşlar yüz ifadesini çok keskinleştirir. Kaş arası fazla açık olduğunda ise burun büyük görünür. Bu detaylar önemli ayrıntılardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.