Vipbakim

Kaşı Kalınlaştırmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Kaşı Kalınlaştırmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Birçok insan yüzünü daha alımlı, çekici göstermek için farklı hileler kullanılır. Göze uygulanan farklı bir makyaj, kullanılan makyaj malzemeleri seçimi ya da cilde uygulanan farklı bir kür bunlardan bazılarıdır. Fakat bunların hepsini uygulasak bile kaşlarımıza bir rötuş yapmadığımızda istediğimiz görünümü elde edemeyebiliriz. Karşımızdaki insanın yüzüne baktığımızda ilk dikkatimizi çeken gözleri ve kaşlarıdır. Gözler ne kadar güzel renkli ya da ne kadar büyük olursa olsun kaş yapısı uygun olmadığında beğenimizi kazanmaz. Bu konuda son zamanlarda “kalın kaş” modası oluşmuştur. İnce kaş yapısına sahip bayanlar bu duruma içerlese de kaşları kalınlaştırmak için, daha kalın görünmelerini sağlamak için birçok yöntem geliştirilmiştir.

Farklı Yağlar İle Kaş Kalınlaştırmak

Kıl köklerini güçlendirmek konusunda yaygın olarak kullanılan bitkisel yağ badem yağıdır. Düzenli kullanımda kıl köklerini güçlendirdiği ve kılları kalınlaştırdığı görülmüştür. Kaşlarını kalın kullanmak isteyen bayanların bir kulak pamuğu yardımıyla düzenli olarak kaşlarına badem yağı sürmesi zamanla kıl köklerini güçlendirecek ve kaşların kalınlaşmasını sağlayacaktır. Badem yağının yanı sıra zeytinyağı, fındık yağı gibi bitkisel yağlar da aynı görevi görmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, yağı sadece kıl köklerini güçlendirmek istediğimiz ya da kıl çıkmasını istediğimiz kısımlara sürmektir. Bunun dışında yüzümüzde herhangi bir yere sürdüğümüzde kıl çıkması gözlemlenebilir.

Sarımsak İle Kaş Kalınlaştırmak

Sarımsağın birçok sağlık problemine iyi geldiği bilinen bir gerçektir. Kanser riskini ortadan kaldırır, vücut direncini artırır. Bunların yanında kaş çıkarmak gibi bir özelliği de vardır. Sarımsağı çok küçük parçalara ayırıp zeytinyağı ile karıştırdıktan sonra kulak pamuğu ya da kullanılmayan bir dış fırçası yardımı ile kaşa sürmenin sonucunda kıl kökleri güçlenir, kaşta yeni kıllar çıkmaya başlar.

Bunların yanında başka bir kalıcı çözüm de kaş ektirmektir. Bazı güzellik kurumlarında bu işlem uygulanmaktadır. Kaş, istenilen şekle getirilene dek kıl ekleme işlemi yapılır.

Böyle uzun vadede çözüm getiren uygulamalar yerine anlık, acil çözümler isteyen bayanlar için de uygulamalar mevcuttur.

Makyaj Uygulamaları İle Kaş Kalınlaştırmak

İnce kaş yapısına sahip bayanların bu konuda edinmesi gereken ilk ürün güzel bir kaş kalemidir. Kozmetik mağazalarından tedarik edilebilecek bu ürünün kahverengi alınmasına özen gösterilmelidir. Kaş rengine uygun bir kahverengi tonu ile doğal bir görünüm elde edilir. Elde edilmek istenen kaş şekli için önce kaşta yer alan boşluklar kaş kalemi ile doldurulur. Kaşı kalınlaştırmak için istenilen şekilde kaş kalemi ile kaş çizilebilir. Son olarak üzerinden ince bir tabaka şeklinde pudra ile geçilmesi çok daha doğal bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Göz kalemi kullanmak bu uygulama için kötü bir seçimdir. Çünkü göz kalemi kaş yapısında istenildiği şekilde dağılmaz ve doğallıktan uzak bir görünüme sebep olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.