Vipbakim

Yüz Şeklinize Uygun Kaş Modeli Hangisidir?

Yüz Şeklinize Uygun Kaş Modeli Hangisidir?

Cildimizin ve saçımızın önemli olduğu kadar kaşlarımız ve kirpiklerimizde son derece önemlidir. Saçınız, kaşınız, kirpikleriniz, cildiniz ve yüzünüzün yapısı güzellik algısının oluşmasına neden olur. Burnunuzun düzgünlüğü, kaşınızın yüzünüzle uyumu, kirpiklerinizin gürlüğü ve uzunluğu, saçınızın yüz tipinize uygunluğu güzel olup olmadığınıza karar vermeye yardımcı olur. Güzellik olgusunun biraz da sizin elinizde olduğunu bilmenizde yarar var.

Bakımlı olmak beraberinde güzelliği de getirir. Cildinize ve vücudunuza ne kadar özenli olursanız, o kadar hoş gözükürsünüz. Kaş ve saç şekli seçimi de bir bakımdır. Yüz tipinizin hangi kaş şekline uyumlu olduğunu bilmeden kaşlarınızı aldırır ve makyaj yaparsanız güzel bir görüntüye sahip olmanız zorlaşır. Peki kaş seçimini nasıl yapacağız? Bu yazımızda yüz tipinize göre kaş şekillerini anlatacağız.

Kare Yüz Tipine Uygun Kaş Seçimi

Kare yüz tipleri genellikle geniş bir  yüze sahiptirler. Bu yüzden hafif bir şekilde aşağı doğru yuvarlandırılmış kaşlar hem yüzünüzün ince gözükmesine hem de elmacık kemiklerinizin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Sık kaşlara sahip iseniz kaşınızı yuvarlayarak şekillendirmeniz çenenizde bulunan dışarı çıkkın çene kemiğinizin hem hoş durmasını sağlar hem de göze batmasını engeller. Eğer kolay şekil almayan kaşlara sahip iseniz jel yapısında olan kaş farlarını kullanmanız işinize daha çok yarayacaktır.

Oval Yüz Tipine Uygun Kaş Seçimi

Keskin açılara sahip kaşlar yüzünüzü boyuna büyük göstereceği için açısız ve kavissiz düz kaşlar oval yüz tipleri için daha uygun olacaktır. Oval yüz tipleri boyuna uzun durduğu için Bu uzunluğu kırmaya yarayan düzlükler yüzün boyunu kısaltma da her zaman işe yaramıştır. İnce kaşları olan kişilere kaş kalemi ile düz, kavissiz bir kaş çizmelerini öneririm. Eğer kalın ve gür kaşlara sahip iseniz kaşlarınızı cımbız ya da ağda yardımıyla düz bir şekilde almak yüzünüzün daha hoş durmasını sağlayacaktır.

Yuvarlak Yüz Tipine Uygun Kaş Seçimi

Yuvarlak yüzler en ve boy açısından diğer yüzlere göre daha geniştirler. Bu yüzden düz, kavissiz, açılara sahip olmayan kaşlar yüzünüzün genişliğini daraltmaya yardımcı olmayacaktır. Yuvarlak yüz hatlarını daraltmak ve elmacık kemiklerini öne çıkarmak için kavisli ve açılı kaşlar sizin için en uygunu olacaktır. Eğer kaşlarınız ince ise işiniz biraz zor ama onunda bir çözümü var. İnce ve seyrek kaşlara sahip olan yuvarlak yüzlü kişiler kaş farı , kaş kalemi ve kaş rimeli ile daha doğal bir görüntü yaratacaktır.

Kalp Yüz Tipine Uygun Kaş Seçimi

Eğer kalp şeklinde bir yüz tipine sahipseniz uzun ve ince bir çeneniz var demektir. Bu uzun ve ince çeneyi kapatmak için tabii de kavisli ve açılı bir kaşımız olmamalı. Çenenin uzunluğunun göze batmaması için aşağı doğru yuvarlanmış kaşlar çenenizin daha geniş durmasını sağlayacaktır. İnce bir kaşa sahipseniz kaş kalemi kullanarak, kalın kaşlara sahipseniz kaşlarınızı yuvarlanmış bir şekle getirerek istediğiniz kaşlara sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.