Vipbakim

Tuvalet Kâğıdı Rulosundan Dekoratif Çiçekler Nasıl Yapılır

Tuvalet Kâğıdı Rulosundan Dekoratif Çiçekler Nasıl Yapılır

Evlerimizden tuvalet kağıdı veya rulo peçeteler eksik olmaz. Bittiklerinde de ruloları çöpe gider. Oysa bunları değerlendirebileceğimiz yerler de var! Üstelik her zaman olduğu gibi kolay,masrafsız ve çok eğlenceli!

Bu yazımızda tuvalet kağıdı rulolarından süs çiçekleri yapmayı öğreneceğiz. Bu çiçekleri süsleme amaçlı kullanabilirsiniz. Biz duvar süsü olarak değerlendireceğiz.

 Malzemeler:

Yapılışı:

1. Ruloları makas yardımı ile ince şeritler halinde kesin.

2. Kestiğiniz parçaların her 5 tanesi bir çiçek figürü oluşturur. Bu 5 yaprağı birleştirmek için yanlarına tutkal sürün ve mandal yardımıyla sabit durmalarını sağlayın.

3. Tutkalın kuruduğundan emin olduğunuzda mandalları çıkartın.  Çiçeklerin bazılarını dilediğiniz renkle boyayın. Biz bebek mavisini tercih ettik. Bu adımda doğal görünüm için yaptığınız  çiçeklerin bazılarını boyamadan ana renginde bırakmanızı öneriyoruz.

4. Boya kuruduktan sonra sıra çiçekleri birleştirere bir zincir oluşturmaya geliyor. Yine tutkal yardımı ile çiçekleri dilediğiniz gibi birleştirebilirsiniz.

5. Birleştirdiğiniz çiçekleri istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Biz duvara monte etmeyi düşündük. Bunun için duvara çakacağınız birkaç ince çiviye çiçekleri takmanız yeterli!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.