Vipbakim

5 Adımda Sarışın Gelin Makyajı

5 Adımda Sarışın Gelin Makyajı

Düğün her kızın hayalidir. Bu özel günde en güzel halimizle geçirmeliyiz. Yanlış makyaj teknikleri uygularsak sonrasında pişman olabiliriz. Bu yüzden makyaj yapmadan önce nasıl bir makyaj yapacağımızı baz alacağımız temel özellik ten rengimiz olmalıdır. Sarışınım ve esmerim demek için saç rengimize değil ten rengimize bakarız, saçlarımıza değil. Ten renginiz sarı ise 5 adımda sarışın gelin makyajı ile en doğru sonucu elde edeceksiniz.

5 adımda sarışın gelin makyajı adımları şunlardır:

 

1- Fondöten: Sarışın gelinler ten renklerinin üzerine ten renginin 1 ton koyusu fondöten sürülmelidirler. Ten renginin çok beyaz olması sizi cansız gösterecektir. İkinci bir fondöten ya da aydınlatıcılara gerek yoktur. Fondöten alın, yanaklar, burun ve çeneye benekler halinde sürülür. Ten renginde eşitsizlik yaratmayacak şekilde sünger yardımıyla sürülür. Boyun ve kulaklara kadar sürülmesine dikkat edilmelidir. Fondötenin akmaya karşı dayanıklı olması için kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Fondötenin çok kullanılması özellikle sarışınlığınızdan dolayı esmerlere göre daha kötü durur. Maskemsi bir görünüm olmaması için miktarına dikkat edilmelidir.

 

2- Renk seçimi: Şeftali tonları, kahverengi, leylak, altın tonları 5 adımda sarışın gelin makyajı için uygun far renkleridir. Esmer bayanların aksine siz açık mavi ve pembe gibi bebeksi tonlardan faydalanabilirsiniz. Far göze gölgeli veya tercihen tek tip olarak uygulandıktan sonra uygun göz kalemiyle belirginleştirilir. Sadece açık renkli far ve koyu bir eyeliner renkli gözlü sarışınlara çok yakışacaktır. Koyu kirpikler gözlerinizi belirginleştirmede ve ifadenizin güçlü olması bakımından önemlidir. Koyu ve kalın far veya takma kirpik uygulamalısınız.

 

3- Allık: 5 adımda sarışın gelinlere makyaj adımlarından bir diğeri allık seçimidir. Açık renk fondöten üzerine pembe ve şeftali tonlarında allıklar tercih edilmelidir. Allık özellikle pembe ve hafif renklerden seçilmelidir. Çok açık pembe tonlar makyajı kötü ve cansız gösterir. Gelin makyajının soft olmasını arzu eden bayanlar şeftali tonundaki allıklara yönelebilirler. Saç rengi açık olan sarışın bayanların cildi kusursuz ve gösterişli olmalıdır.

 

4- Ruj: Sarışın gelinler doğal bir masumiyete sahiptirler. Sarı saçlar ve beyaz bir ten hayallerdeki prenses figürüdür kuşkusuz. Pembe ve tonlarındaki rujlar bu görüntüyü destekleyerek size çok güzel bir hava katacaktır. Etkileyici bir gelin olmak isterseniz, krem ve gold tonlarında farlarla kırmızı ruj kullanabilirsiniz.Dudak renginizle aynı dudak kalemi kullanarak dudaklarınızı daha dolgun bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Kalemle aynı renklerde ruj kullanmalısınız.

 

5- Pudra: Ten rengine uygun veya şeffaf pudra seçebilirsiniz. Makyajınızın sabit kalması için pudra kullanmalısınız. Pudra aynı zamanda size mat bir görünüm kazandıracaktır. Kompakt pudralardan uzak durarak toz pudra kullanımı önerilir. Pudrayı bir fırça yardımıyla hızlı ve hafifçe yüzde her yere eşit dağılacak şekilde uygulamalıyız. Fazla olmamasına özen gösterilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.