Vipbakim

Adım Adım Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır?

Adım Adım Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj kadının tamamlayıcı unsurudur. Makyaj yapmayan bir kadının var olduğuna inanmak oldukça güçtür öyle değil mi? Hepimiz makyaj yapıyoruz evet, fakat önemli noktaları atlıyor olabiliriz.

Makyaj yaparken amaç en güzel halimize kavuşmaktır. En güzel halimiz demek kusursuz bir görünüm, kusursuz makyaj demektir.  Adım adım kusursuz makyaj bu görüntüyü yakalamamızı sağlayacaktır.

Adım adım kusursuz makyaj için yapılması gerekenler

  • Temiz ve nemlendirilmiş bir cilt uygulayacağımız fondöten için önemlidir. Profesyonel bir görünüm için fondötenden önce bu nemlendirme işlemini bb krem ile sağlanabilir. Ardından cilt kusurlarının fazlalığına yüzümüzün yağlanmasına bağlı olarak uygun renkte ve yoğunlukta fondöten uygulanmalıdır. Fondöteni yanak, çene, burun üstü alın gözaltı ve göz kapaklarına küçük noktalar halinde sürdükten sonra bir sünger yardımıyla dairesel hareketle, her yerde eşit bir görünüm sağlayana kadar yüze yedirilmelidir. Dengeli bir görüntü için fondöten boyun ve kulaklara kadar sürülmelidir. Fondötenin miktarı iyi ayarlanmalıdır ki, doğal olmayan maske tarzı bir görünüm olmasın. Fondötenin üzerine uygulayacağımız işlemler için bir süre fondötenin kuruması ve cilde tam oturması beklenmelidir.
  • Fondöten, nemlendiriciler ve başka nedenlerle gün boyu cilt yağlanıp fondöteni atmak ister. Bunu engellemek, mat, doğal, kalıcı biraz daha kusursuz bir cilt için pudra uygulanmalıdır. Fondötende olduğu gibi pudrada da cilt tonuna uygun bir pudrayla işe başlanır. Toz pudra kullanımının daha güzel ve doğal olduğu düşünülse de tercihe bağlı olarak kompakt pudra da kullanılabilir. Pudra yüzümüze miktarını iyi ayarlayarak hafif bir katman halinde, bir fırça yardımıyla çok fazla bastırmadan sürülmelidir. Kompakt pudra kullanıyorsanız ponpon yardımıyla hafif vuruşlarla yüzünüze uygulayın.
  • Adım adım kusursuz makyaj için sıra tek renk haline gelen cildimize daha canlı bir görünüm sağlamakta. Makyajımızın üçüncü adımı allık sürmektir. Bu canlı ifadeyi yakalarken aynı zamanda daha ince bir yüz için elmacık kemiklerini ortaya çıkarabiliriz. Diğerlerinde olduğu gibi allıkta da doğru rengi seçmek çok önemlidir. Beyaz tenliyseniz pembe tonlarını, esmerseniz şeftali ve toprak tonlarını tercih edilmelidir. Fondöteni fırçaya sürdükten sonra üfleyerek fazlalıkları alın ve elmacık kemiklerinden yukarı doğru hafif bir şekilde sürün. Allıkta bir diğer püf noktası rujla uygun bir renkte seçilmesidir.
  • Göz makyajındaki en önemli adım rimel uygulamasıdır. Uzun, hacimli kirpikler hedefimizdir. Top top haline gelmemiş rimel için rimel fırçasını rimele bir kere batırıp çıkarmalıyız. Rimeli üst kirpiklerden, aşağıdan yukarıya bastırarak ve aynı zamanda çok hafif sağ ve sol yaparak uygulayın. Alt kirpiklere de aynı şekilde dipten uca doğru biraz daha az uygulayın. Rimelin ardından bir kirpik kıvırıcıyla kirpiklerinizi araya sıkıştırarak kirpikleri sabitleyebilirsiniz.

Adım adım kusursuz makyaj için Ruj en son adımdır. Göz makyajınızın koyuluğuna göre aşırıya kaçmayan bir renk seçin. Rujun yumuşak bir yapıya sahip olması dudakların kurumaması için önemlidir.

Rujla aynı renkte dudak kalemiyle dudakları çevreleyip içini de boyayın. Ardından ruju uygulayın. Mat bir görünüm isterseniz üzerinden pudra ile geçebilesiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.