Adım Adım Makyaj Temizleme

Makyaj yapıldıktan sonra ciltteki makyajı çıkarmak gerekir. Bu işlem yapılmaz ise çeşitli cilt problemleri ortaya çıkabilir. Çünkü cilt sorunlarının en temelinde makyajın düzgün çıkartılmaması, güzelce temizlenememesi yatmaktadır. Çünkü yatmadan önce çıkarılmayan makyaj cildinizden bir şey alıp götürür.  Bir de bunu yaparken doğru yapmak gerekir. Doğru yapılmadığı takdirde ciltte bulunan gözenekler tıkanarak kapanır. Bu da sivilceye ve siyah noktaların oluşmasına neden olur. Bu yüzden ciltte makyajın kalmamasına dikkat edilmeli.  Kesinlikle atlanılmaması gereken bir durumdur. Adım adım makyaj temizleme aşamaları vardır. En doğru makyaj nasıl temizlenir sorusuna cevap verir bu makale. Adım adım makyaj temizleme aşamaları takip edilerek en iyi ve sağlıklı sonuca ulaşılabilir.

Makyaj Temizleme Malzemeleri

Piyasaya baktığımızda makyaj temizleyici olarak bir sürü ürün satılmaktadır. İlk olarak dikkat edilecek durumların başında bilindik bir marka olmasına dikkat edilmelidir. Sonra cilt tipine göre kendinize ait ürün bulunmalıdır. Adım adım makyaj temizleme yöntemleri ile makyaj temizleme malzemeleri kullanılarak işlem gerçekleştirilir.

  • Makyaj Temizleme Eldiveni

Makyaj temizleyici olarak tercih edilen bir üründür. Aslında oldukça basit bir üründür. Musluk açılarak ıslatılır eldivenler. Yada üzerine biraz su dökülerek te bu işlem yapılabilir. Islanan eldivenle cilt temizlenir.

Bez ya da pamuğa makyaj temizleme sütünü dökerek cilt bu süt ile temizlenir. Yada sütün içine de pamuk batırılırsa bu işlemi gerçekleşmiş olur. Bu ürünlerde cildi nemlendirmek için vitaminler de bulunmaktadır. Makyaj temizlemeden sonra ayrıca cilt nemlenir. Başka bir nemlendiriciye gerek kalmaz.

Bu losyon hem yüz için hem de göz için geçerli bir losyondur. Pamuğun üzerine losyon dökülür ve yüze uygulanır. Makyajı tamamen temizler.

Makyaj temizleyiciler en kolay yöntem aynı zaman da en işe yarayan yöntemlerden biridir. İçerdiği özel formülüyle yüzde yüzde kesin sonuç sağlar.

Gün içerisinde oluşan yağların temizlenmesi için çok iyi bir yöntemdir. Makyaj yapılmazsa bile bu ürün tercih edilir.

Göz makyajını temizlemek için gerekli olan bu ürün göz makyajının temizlenmesi için birebir olan bir makyaj temizleyicidir.

Adım Adım Makyaj Temizleme

1.Adım: İlk olarak makyaj temizlemeye gözlerden başlanır. Pamuğa temizleyici döküldükten sonra gözler silinir. İstenilirse de pamuk 1 dk boyunca gözlerin üzerinde bekletilebilir. Bu işlem makyajın daha çabuk çıkmasını kolaylaştıracaktır,

  1. Adım: Dudak temizliği için yüzü temizlemek için alınan temizleyiciler kullanılabilir.
  2. Adım: Sonra alın bölgesi temizlenmeye başlanır.
  3. Adım: Ardından yanaklar güzelce temizlenir ve sonra temizleme işlemi çene burun diye aşağılara gider.
  4. Adım: Cilt temizleyicilerle temizlendikten sonra sağuk su ile güzelce yıkanır.
  5. Adım: Son olarak cilt tonikle iyice silinir. Toniğin işlevi gözeneklerin sıkışmasını sağlayarak kirin hemen dolmasını engellemektir.

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top