Vipbakim

Altın Rengi Göz Makyajı

Altın Rengi Göz Makyajı

Altın rengi göz makyajı tonları genellikle beyaz ten rengine sahip bayanlara daha çok yakışır.

Giyilen kıyafetlerle birlikte uyum yakalandığında abartısız bir makyaj yakalayabilirsiniz.

Altın rengi göz makyajında yanaklar ve dudak kısmı göze batmamalı ve yalnızca gözler vurgulanmalıdır.

Altın Rengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır

  1. Açık tonlarda bir farla göz kapaklarının tamamı ve gözaltları hafif bir şekilde boyanır. Dikkat edilmesi gerekilen nokta sürülen farın çok ince uygulanmasıdır. Amaç altın renkli fara baz oluşturmaktır.
  2. Altın renk tonundaki farı fırçaya alarak göz kapağına göz çukuruna kadar sürün ve fırça yardımıyla hafif şekilde düzeltin.
  3. Altın renk far uygulamasında mutlaka gölge uygulaması yapılmalıdır. Altın rengi için en iyi gölge rengi bakırdır. Bakır renk tonlarında bir farı far fırçasına alarak göz çukurunu göz ucuna kadar renklendirin.
  4. İki rengin birbirine geçişini yumuşatmak için büyük bir fırça yardımıyla göz üzerinde dikkatli bir şekilde gezdirin. Altın sarısı ve bakır renginin geçişini yumuşatın.
  5. Gözaltına bakır renkli fardan far fırçası yardımıyla hafif bir geçiş yapın. Bu çizgi çok yumuşak olmalı ve sert bir geçişten kaçınılmalıdır.
  6. Siyah eyeliner kullanarak göz makyajınıza derinlik katın. Sürdüğünüz eyeliner biraz kalın olmalı ve dileğe göre göz ucuna kadar uzatılarak kedigözü imajı verilmelidir.
  7. Siyah kalem kullanarak gözaltının iç kısmına kalem çekin.
  8. Kirpiğe hacim veren bir rimel kullanarak kirpiklerinizi boyayın. Dilerseniz takma kirpik kullanarak daha özel gecelerde altın rengi göz makyajınızı kullanabilirsiniz.

 

Altın Rengi Göz Makyajı Resimleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.