Vipbakim

Bronzer Nedir ve Nasıl Sürülür?

Bronzer Nedir ve Nasıl Sürülür?

Makyaj yaparken özellikle makyaj hilelerinde bronzer kullanılıyor. Bronzer nedir ve nasıl sürülür sorusuna verilen yanıt üzerinden makyajınızı yapabilirsiniz.

Bronzer Hakkında

Merak ettikleriniz için ilk etapta bronzer nedir sorusunun yanıtlanması sağlanacaktır. Bronzer cildinizin belirli noktalarını belirginleştirmek – ortaya çıkarmak için kullanılan makyaj malzemesidir. Bu şekilde bir tanım, bronzer için en doğru tanı olacaktır. Son dönemde kullanımının oldukça yaygın olduğunu söyleyebiliriz.

Makyaj malzemeleri içinde çok sık tercih ediliyor olması, cildin canlı gözükmesini sağlaması ile de alakalıdır. Her markanın kendi içinde farklı tonlardan oluşan bronzerları söz konusudur. Bunun dışında almak istediğiniz tonun ne olduğu, parlak ya da mat bir seçenek üzerinden hareket edebilirsiniz. Tamamen seçim sizin olduğundan, cildinize en uygun olanını tercih etmelisiniz.

Bronzer Nasıl Sürülür?

İkinci olan merak edilen, peki bronzer nasıl sürülür sorusu olacak. Yüzünüzü nasıl göstermek istediğinize göre sürme şekliniz değişecek. Mutlaka kullanmış olduğunuz ppudraya göre seçiminizi yapmalısınız. Bronzerın pudranızdan daha koyu renkte olması gerekecektir. Bunları bilerek, direkt olarak sürme aşamasına geçebilirsiniz.

Yüzünüzün hangi bölgesine uygulayacaksınız uygulayın, mutlaka belirlenmiş olan alan içerisinde kalmalısınız. Eksik sürülmesi ya da taşırılması, sizin için dezavantaj olacaktır. Yüzünüzün farklı gözükmesine neden olacaktır. Bunun için kullanımının önemli olduğunu bilmelisiniz.

Dağıtarak uygulama;

Uygulama aşamasında kullanmanız gereken en önemli teknik, dağıtarak uygulamanın gerçekleşmesidir. Bunun için kişinin sürdüğü alana dağıtma fırçası ile malzemeyi yaygınlaştırması gerekir. Makyaj malzemelerinin yüzünüzde doğal durması açısından, dağıtma işlemini uygulamanız söz konusu olacaktır. Sorunsuz şekilde uygulamanın yapılması açısından mutlaka bunlara dikkat etmelisiniz.

Yanak kısımlarına yapılan uygulamada allık ile yerinin karıştırılmaması gerekir. Bunun için videolar izleyebilirsiniz. Görseller ile belirlenmiş olan alanlara göre hangi bölgede koyulaştırma yapılması gerektiği sonucuna varacaksınız. Doğru bir kullanım ile yüzünüzün kusursuz gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Seçiminizi yaparken büyük ölçüde bronzerın kaliteli olmasına dikkat edin. Herhangi bir akma ya da direkt olarak uçma söz konusu olmamalıdır. Hangi bronzer kullanılmalı sorusunun yanıttan hareketle, seçiminizi yapabilirsiniz. Sizin için en uygun olan bronzerı alın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.