Vipbakim

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Buğulu göz makyajında gözlerin rengi daha fazla ortaya çıkar. Buğulu göz makyajında siyah ve kahverengi kalemlerden faydalanılır.  Gölge yapılmak üzere kullanılan koyu tonda farlar ile gözler buğulu hale getirilir.

Buğulu Göz Makyajı

  1. Göz makyajında önemli olan gözlerin rengi ve beyaz kısmının ön plana çıkarılmasıdır. Gözlerinizde bulunan beyaz kısım oldukça belirgin olmalıdır. Bu yüzden gözlerde koyu renkler tercih edilir. Buğulu göz makyajında koyu gri renkteki bir far göz üstüne sürülür. Daha sonra alt kısma siyah kalem sürülür. Kalemin akmayan ve bulaşmayan bir kalem olması şarttır. Göz uçlarına siyah far sürülerek gözlere buğulu hava katmak için renk verilir.
  2. Gözlere uygulanan far çeşitleri bu şekilde bırakılmaz. Önemli olan tamda bu noktadır. Makyaj fırçalarınızın içinde yer alan göz farı fırçası ile uç ve alt kısımları dağıtmalısınız. Burada bahsedilen her yere orantısız bir şekilde dağıtmak değildir. Önemli olan hafif bir şekilde dağıtmaktır. Fazla bulduğunuz kısım var ise, pamuklu çubuk yardımı ile silebilirsiniz.
  3. Göz kalemini dağıtmak biraz zor olabilir. Fakat bastırarak gözünüzü hırpalamayın. Gerekirse çok hafif miktarda krem sürerek dağıtma işlemini yapın. Fakat kullanacağınız krem çok çok az olmalıdır. Yoksa her yere bulaşma ihtimali artar.
  4. Buğulu göz makyajında alt ve üst bölüm dağıtıldıktan sonra gözaltına bir kat daha far sürülür. Böylelikle düzensiz değil oldukça itinalı makyaj stili yaratmış olursunuz. Kirpiklerinize iki kat rimel sürerek buğulu makyajınızı tamamlayabilirsiniz.
  5. Buğulu göz makyajı gündelik olarak tercih edilmese de bayanlar bazen daha çok beğenilmek adına tercih edebilirler. Düğün ve balolarda daha sık tercih edilen buğulu makyaj siyah gece elbisesi ile birbirini çok iyi tamamlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.