Burçlara Göre Makyaj Önerileri

Burçlara inanıyorsanız şimdi sizlere muhteşem çözüm önerileri sunuyoruz. Artık burçlara göre makyaj yaparak kendi tarzınızı ortaya koyabilir, aslen sevdiğiniz makyaj durumuna da ulaşabilirsiniz. Nasıl mı? Bilindiği gibi burçlar kendi alanında bölünmektedir. Bazı burçlar toprak grubunu barındırır, bazı burçlar ise ateş grubunu… Bu tip farklılıklar doğrultusunda hem istenen ve beğenilen tarzlar değişkenlik gösterir, hem de makyaj yapma kolaylığına ulaşılabilir.

Ateş Grubu Burçlar İçin Makyaj Önerileri!

Koç, aslan ve yay burçlarını kapsayan ateş grubu, genel olarak iddialı türleri ile bilinmektedir. Çekiciliğini ön plana çıkarmayı seven bu burç türleri, genel olarak kırmızı ve siyah tonlarını kullanmayı daha çok sevmektedir. Genel olarak sizler de bu grup içerisindeyseniz siyah ve kırmızı tonlarına ilgi duyduğunuzu anlayacaksınız! Gözlerde siyah kalem ve far kullanmak, eyeliner gibi ayrıntılara önem vermek sizlerin daha şık bir görünüm almanızı tetikler. Gölgelendirme yapılırken beyaz far kullanmak son rötuşlar için olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Ruj ve allık seçimleri yapılırken de kırmızı tonları seçmeyi ihmal etmeyin!

Su Grubu Burçlar İçin Makyaj Önerileri!

Yengeç, akrep ve balık burçlarını barındıran su grubu, genel olarak yeşil rengine daha fazla önem verirler. Sezgilerin ve içgüdülerin önemli kılındığı burç olarak bilinen su grubuna dahil olan burçlar, makyajlarında da yeşil tonlarına daha çok önem vererek bu ölçüde makyaj yapmayı ihmal etmemektedir. Göz makyajlarında kahverengi değişilmez iken, beyaz far ile yapılmış gölgeler tam anlamıyla istenen sonuca ulaşmanızı sağlar. Çocuksu tenlerine şeftali rengi allıklar ekleyerek kendilerini tam anlamıyla “çekici” kılabilen su grubu, ruj seçimi yaparken pembe ve tonlarını tercih edebilir.

Hava Grubu Burçlar İçin Makyaj Önerileria

İkizler, terazi ve kova burçlarının yer aldığı hava grubu, daha fazla bağımsız olması nedeniyle makyaj konusunda özgür davranabiliyorlar. Pembe ve mavi renklerine daha çok önem veren bu burçlar, göz makyajı için mavi ve laciverti önemli kılmaktadır. Yanaklarda ise pembe allık kullanmak kesin çözüme ulaşmanızı sağlayacaktır. Ruj seçimlerini yaparken yine pembe tonlarını kullanmak güzel bir bitiriş olabilir!

Toprak Grubu Burçlar İçin Makyaj Önerileri

Boğa, başak ve oğlak grubunun yer aldığı toprak grubu, abartıyı sevmez ve sadelikten yanadır. Bu yüzden hafif makyaj onların en sevdiğidir! Kahverengi tonlarında ki makyajlar ile beraber kesin çözüme ulaşabilen toprak grubu, pastel rengini allık ve rujlar için kullanabilirler. Ama genel olarak makyajının tonu kahverengi olmalıdır! Açık tenliler şeftali tonları ile de renklendirme yapabilirler.

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top