Vipbakim

Burun Küçültme Makyajı Hilesi

Burun Küçültme Makyajı Hilesi

Burun küçültme makyajı… Kadınların makyaj yapma amacı genel olarak yüzdeki görünen kusurları yok edip, daha çekici görünmektir. İnsanların yüzdeki merkez noktası burun kısmıdır. Makyajla burun küçültme aslında en çok tercih edilen ve yapılışı konusunda zorluk yaşanan bir konudur. Burun biçimleri kişiye göre, genetik yapı etkisiyle değişken bir yapıdır. Kimisinde küçük burun, kimisinde iri burun, kimisinde kemikli olarak yapısal burun tipleri vardır. Makyajla burun şekillendirme işlemine geçmeden önce nasıl bir burun yapısına sahip olduğunuzu, bu işlemi yaparken doğru tekniklerin bilinmesi ve uygulanması çok önemlidir.

Makyajla Burun Küçültme Teknikleri

Şayet üstü kemikli burnunuz varsa, burnun üst kısmına mevcut cilt tonunuzdan 3 kat daha koyu bir fondöten veya mat bronzer kullanmanız, diğer 2 yanlara ise cilt tonuna uyumlu fondöteni cildinize iyice yedirmek suretiyle kullanmalısınız. Bu yöntemi uzun burunlu kişilerde kullanabilir. Diğer önemli bir detay ise kemikli burun yapısına sahip kişiler kaşlarını biraz daha aşağı çekmesi gerekir. Kaşların alt kısmına cilt tonundan daha koyu tonlarda fondöten ve kapatıcı ile gölgelendirin.

Makyajla Burun Kaldırma

Burun yapınız kemikli ve düşük ise makyajla burun kaldırma işlemi, burnun üst ve uç kısmına alttan başlayarak koyu tonlardaki kapatıcı uygulanarak sürülür. Buradaki önemli nokta kullandığınız fondöten veya kapatıcının iyice yedirilerek dağıtılmasıdır. Bu işlemi doğru yaparsanız burnunuzu kalkık gösterebilirsiniz.

 

Makyajla Burun İnceltme

Geniş ve büyük burun yapısına sahipseniz makyajla burun inceltme işlemine öncelikle burnun 2 yanına kanatlarını da dahil ederek koyu renkli kapatıcı sürüp parmaklarınızda yanaklarınıza doğru yayarak gölge vermeniz gerekiyor. Burnun üst kısımlarına kendi cilt tonunuzda kapatıcı sürmeniz gerekiyor. Ayrıca geniş burun yapısına sahip kişilerin makyaj yaparken dikkat etmesi gereken en önemli husus gözleri büyük göstermesi gerekmektedir. Bu konuda bilgi sahibi değilseniz Gözü Büyük Gösteren Makyaj konumuzu tıklayarak inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda kullandığınız ruj rengi ile dudaklarınıza dolgunluk vermek makyajla burun inceltme konusunda ki diğer bir kombinasyondur.

Yukarıdaki bahsettiğimiz burun makyajı işlemlerinde özet olarak geçmek gerekirse unutmamalısınız ki burnunuz üzerinde rahatsız olduğunuz yerleri koyu renkli kapatıcılar saklamaya, açık renk aydınlatıcılar sa burunda görünmesini istediğiniz noktaları vurgular.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.