Vipbakim

Büyük Gözler İçin Göz Makyaj Önerileri

Büyük Gözler İçin Göz Makyaj Önerileri

Büyük gözler bayanların en çok istedikleri göz tipidir. Büyük gözler için göz makyajı ile bu göz tipinin güzelliği ve etkileyiciliği daha iyi şekilde ortaya konabilmektedir.

Artık makyaj uygulamaları son derece profesyonel bir hal almış durumdadır. Geçmişte standart şekilde yapılan makyaj uygulamalarının yerini günümüzde daha profesyonel ve özel makyaj uygulamaları almış durumdadır. Artık yüzdeki her organ ve nokta için farklı özellikte makyaj uygulamaları yapılmaktadır. Bu sayede makyajın etkisi en üst seviyelere çıkmaktadır.

Yapılan bu makyaj uygulamaları içinde göz makyajı en çok dikkat edilen makyajdır. Gözler için yapılan makyaj uygulamalarında gözlerin fiziki özellikleri dikkate alınmaktadır. Bunlar içerisinde büyük gözler için göz makyajı uygulamaları oldukça ön plana çıkmaktadır.

Makyajın Daha Kalıcı Olması İçin Yapılması Gerekenler

  • Büyük gözler için göz makyajıyaparken göz renginin ön plana çıktığı göz kalemi kullanılması gerekmektedir. Göz rengi tonuna uygun kalemin kullanılması büyük gözlerin görünümünü ön plana çıkartacaktır
  • Büyük gözler için çekilen eyeliner daha ince şekilde çekilmelidir. Çünkü çizgi kalınlaştıkça gözler olduğundan daha büyük görünecektir. Buda zaten büyük olan gözlerin görselinin bozulacağı anlamına gelmektedir.
  • Rimel kullanırkendikkat etmeniz gereken nokta ise dışa doğru sürülerek çekik bir şekil verilmesi büyük gözler için oldukça dikkat çekici olmaktadır.
  • Büyük gözlü bayanlar içingöz makyajı yaparken kaş etrafında açık tonlar kullanmak göz çevresinin daha belirgin olmasını sağlamaktadır. Bu da gözlerin güzelliğini daha iyi açığa çıkmasını sağlayacaktır. Çünkü büyük gözlerin güzelliği belli bir orantıda açığa çıkmaktadır. Bu oran aşıldığında olumsuz etki yaratmaktadır.
  • Koyu renk bir farve bu farla aynı renk göz kalemi alt kirpiğe ince çizgi halinde çekilmesi ile gözleri çok büyük olan bayanların daha küçük görünmesini sağlayacaktır. Özellikle daha hoş ve çekici bir göz güzelliğinin oluşmasını sağlayacaktır.
  • Büyük gözler için koyu far uygulaması kullanılması görsel anlamda gözlerin estetik anlamında ağır bir görünüm oluşmasını sağlamaktadır.Çünkü koyu renkte farlar gözleri olduğunda daha iri görünmesine ve bakışların olması gerektiğinde daha yoğun olmasına sebep olmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.