Vipbakim

Cildinizi Doğal Gösteren Işıltılı Makyaj

Cildinizi Doğal Gösteren Işıltılı Makyaj

Herkes parlak ve ışıltılı bir görünüme sahip olmak ister. Düzenli şekilde yaptığımız cilt bakımı bize doğal parlaklık ve sağlığı zaten verir. Ancak bunun yanında yaptığımız günlük makyajlarda da hem doğal duran hem de yüzümüze ışıltı veren bir görüntüyü kim istemez? Doğal duran ışıltı makyaj için olmazsa olmaz birkaç küçük nokta var. Bu yazıyı okuduktan sonra kendinize uygun ürünleri temin ederek ya da masanızdaki malzemeleri kullanarak istediğiniz o doğal pırıltılı makyajı yapabilirsiniz.

Parlak görünümlü doğal bir makyaj için işe temiz cildinize nemlendirici sürerek başlayın. Cildinizin temiz olması her zaman ilk adımdır ve kesinlikle yok sayılmaması gereken bir basamaktır. Kullanacağınız nemlendirici krem sıradan bir nemlendirici yerine ışıltı veren, içinde parlak pigmentler barındıran bir nemlendirici olmalıdır. Nemlendirici kreminizi özellikle yanak bölgenizde yoğunlaştırarak yüzünüze aydınlık bir görüntü kazandırmış olursunuz.

Fondöten ve Kapatıcılar ile Makyaja Zemin Hazırlayın

Nemlendirici kreminizin üstüne çok az miktarda fondöten ve kapatıcı kullanabilirsiniz. Kapatıcı kullanmak zorunda değilsiniz elbette. Ancak cildinizde güneş lekesi gibi lekeler varsa ya da yağlı yiyecekleri biraz fazla kaçırdığınız bir dönemde siyah noktalarınız, sivilceleriniz arttıysa bir kapatıcıdan yardım almak iyi bir fikir olabilir. Günlük doğal görünümlü makyaj kapatıcılığı yoğun bir fondöten de kullanmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine son zamanlarda çok popüler olan BB kremleri de tercih edebilirsiniz. Bu noktada kullanacağınız ürünlerin likit olmasına dikkat edin. Çünkü altta kullandığınız likit ürünlerin üste gelecek malzemelerin daha iyi emilmesini sağlar.

Pudrayla ve Aydınlatıcıyla Makyajınızı Sabitleyin

Likit fondöten ve kapatıcıların üstüne biraz pudra kullanarak makyajınızı sabitleyebilirsiniz. Bazı ciltler oldukça kuru olduğundan pudra kullanımında çizgi ya da pul pul görünümü olabilir. Bu görünümü engellemek için ilk adımda kullandığınız nemlendiriciyi kuruluğun fazla olduğu bölgelerde yoğunlaştırarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Pudranın üstüne teninizde son dokunuşu yapmak için aydınlatıcı kullanmanız gerekir.

Aydınlatıcı olarak piyasada çok seçenek var. Hepsinin aydınlatma ve parlaklık yoğunluğu farklılık gösteriyor. Eğer bu doğal makyajı gündüz yapmak istiyorsanız parlaklığı çok yoğun olmayan hatta mat aydınlatıcılardan yararlanabilirsiniz. Aydınlatıcıyı kaş kemiği, burun kemiği ve elmacık kemiği üzerine doğru uyguladığınız takdirde cildiniz gelen ışığı çok güzel yansıtacak ve size ferah, sağlıklı bir görüntü kazandıracaktır.

Son Dokunuşlarla Makyajınızı Tamamlayın

İster gündüz olsun ister gece bu doğal görünümlü makyajı hafif de olsa ışıltılı bir far ile tamamlamanız daha aydınlık bir görünüm kazandırır. Kullanacağınız farın ışıltı yoğunluğu tamamen tercihinize bağlı olmakla birlikte pırıl pırıl bir görünüm almanıza yardımcı olacaktır. Son olarak oldukça doğal tonlarda, hafif renkli mat ya da parlak rujlar ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Bunun için ten rengi, şeftali tonları ya da kiraz tonlarından yararlanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.