Daha Doğal Bir Makyaj için 10 İpucu

Özellikle yaz ayları için önemli bir yere sahip olan doğal makyajlar, çok abartılı makyajların ciltten akmasına ve nemlenmesine neden olabiliyor. zira kış aylarında dilediğinizce abartılı makyajlar sizler için bir sorun teşkil etmeyecekken, yaz ayları için doğal ve hafif makyajlar uygulamak sonuca daha fazla ulaşmanız hususunda sizlere destek sunacak olan bir durumdur. Bu yüzden şimdi sizler için doğal makyaj teknikleri adı altında geniş bir tanıtım yapacağız ve 10 adımda muhteşem bir doğal makyaja ulaşmanızı sağlayacağız.

10 Adımda Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

  1. Doğal bir görünüm yakalamak adına cildinize en çok yakışacak kozmetik ürünlerine sahip olun!
  2. Ten renginizi iyi bilmeli ve buna göre hareket etmelisiniz!
  3. Makyaj malzemelerini almadan önce test etmek çok önemli bir durumdur. Bu durum üzerinden bir değerlendirme yapıldığı zaman olumlu sonuçlar elde etmek mümkündür.
  4. Dudaklarınızı kuruluktan ve pütürlü görüntüden arındırma açısından peeling yapmak çok önemlidir. Bu yüzden dudak peelinginizi abartmamalı ve doğru tondan yakalamalısınız.
  5. Kapatıcı alırken kaliteli ürünler tercih edin. Kötü markadan alınmış ve ucuz olan bir kapatıcı ile verim almanız pek mümkün olmayacağı gibi, üzerine uygulanacak makyajın da akmasına ve kötü bir görüntü almasına neden olabilir.
  6. Kapatıcıdan sonra fondötene pek ihtiyaç yoktur. Bu tamamen cildin hava almasını önler ve ölü derileri arttırır. Bu yüzden bizlerin tercihi fondöten kullanmamaktan yanadır! Tabii ki yine de tercih sizin.
  7. Allık sürerken sadece elmacık kemiklerine uygulayın. Tüm cilde allık uygulaması yapmak pek faydalı bir durum değildir.
  8. Maskarayı es geçmeyin! Önce kirpikleri kıvırın, sonra hacim verecek maskara ile 2-3 kata kadar boyama yapın.
  9. Ruj kullanmak yerine parlatıcı kullanırsanız doğal makyaja bir adım fazla yaklaşmış olursunuz. Bu da olumlu sonuç almanızı arttırır.
  10. Son bakışınızı da attıktan sonra artık doğal makyaj tekniklerini sizler de kavramış olacaksınız!

Sizlere 10 adımda neler uygulamanız gerektiği konusunda bilgiler verdik. Zira şöyle düşünün, pek çok kadının cildi farklı tonlarda olduğundan dolayı bunu tek tek anlatmak yerine sizlerin cildine en çok yakışan renkleri bularak, genel anlamda doğal makyaj tekniklerini uygulaması daha olumlu sonuçlar almaya yöneliktir. Bu sebepten dolayı da bu yolu uygulamanız en doğru sonuçlara bir adım fazladan ulaşmanızı sağlayacaktır.

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top