Vipbakim

Daha Uzun ve Dolgun Kirpikler İçin 3 İpucu

Daha Uzun ve Dolgun Kirpikler İçin 3 İpucu

Kadınların vazgeçilmezlerinden bir tanesi makyajlarıdır. Ve en çok dikkat ettikleri şey kirpikleri olmaktadır.

Kirpiklerini daha dolgun ve uzun hale getirebilmek için her yöntemi denemektedirler.

Evde Kendi Yöntemleri İle Uzatılan Kirpikler

Kadınlar bilindiği gibi makyaj yapmaya bayılırlar. Ve makyaj yaparken en çok dikkat ettikleri şeylerden bir tanesi de kirpikleri olmaktadır. Kirpiklerinin daha dolgun ve uzun olması çarpıcı bakışlarının simgesi olmaktadır. Bu nedenlerden dolayı kadınlar ellerinden geldiği kadar her yöntemi denerler. Son nokta olarak ise ipek kirpik vs. gibi yöntemlere başvururlar. Ancak buna gerek kalmadan da artık kirpiklerini uzatabilirler. Öncelikle kullandıkları rimel markası oldukça önemlidir. Markadan ziyade kirpiklerine hangi ürünün daha iyi geleceğini bilmeleri gerekmektedir. Bu sebeple en önemli olan şey en iyi maskarayı bulmaktır. Bunun yanında bir de takma kirpik etkisi yaratabilmek için maskara kullanmadan önce kirpiklerinizi kıvırmanız sizin yararınıza olacaktır.

Maskara Uygulamasını Nasıl Yapmalıyım?

Belki de kadınların en büyük sorunlarından bir tanesi de bu olmaktadır. Doğru şekilde nasıl maskara uygulayacağını bilmemesinden kaynaklanmaktadır. Doğru şekilde uygulanan bir maskara sizlerin kirpiklerine takma kirpik etkisi yaratacaktır. Bu nedenle doğru maskarayı seçtikten sonra ve maskara uygulamasına geçmeden önce kirpiklerini kirpik kıvırıcılarla kıvırdıktan sonra maskarayı nasıl, ne şekilde uygulayacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Bunu bildikten sonra sizin için her şey daha kolay olacaktır. Zig-zag hareketler ile maskarayı uygulamanız kirpiklerinizi daha uzun ve dolgun görünmesine sebep olacaktır. Maskara sürülürken her daim dipten uca doğru sürülmesi gerekmektedir. Dipten başlayıp uçlarına doğru yoğunlaştırmanız gerekmektedir. Böylelikle maskara kirpiklerin arasına gireceği için daha dolgun ve uzun kirpiklere sizlerde ulaşmış olacaksınız.

Maskara Sürülürken Yapılan Hatalar

Maskara sürülürken yapılan en büyük hatalardan bir tanesi yukarıya doğru bakmaktır. Maskara sürülürken yukarıya doğru değil de aşağıya doğru bakmak sizlere daha dolgun ve uzun kirpikler sağlayacaktır. Maskara sürdükten sonra kirpiklerin kıvırılması da yapılan hatalardan bir tanesidir. Bu kirpiklerinizi uzatmak ve dolgunlaştırmak yerine kirpiklerinize zarar verir, kirpiklerinizin kırılmasına neden olur. Bu yüzden önce kıvırma işlemi yapılmalı daha sonra maskara uygulaması yapılmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.