Vipbakim

Doğal Görünümlü Makyaj Tekniği

Doğal Görünümlü Makyaj Tekniği

Bakımlı bayanların en önemli gereksinimlerinden biri olan makyaj yapmak bakımlı ve görünümüne önem veren bayanların uyguladıkları tekniklerden biridir. Peki makyaj yaparken hm etkili hem de abartıdan uzak ve doğal görünümlü makyaj nasıl yapılırdoğal görünümlü makyaj tekniği nasıl yapılır bu makalemizde onu anlatmaya çalışacağız.

Makyaj sırlarından biri kişinin ideal görünümünü en iyi yansıtan tekniklerin kullanılmasıdır. Makyaj yapmak adına aşırı abartılı makyajlar kişiyi itici gösterebilir. Doğal görünümlü makyajlar her zaman için en ideal makyaj şeklidir. Böylece abartıdan uzak saflığı ve masumluğu en iyi şekilde yansıtacak bir teknik uygularsınız. Doğal görünümlü makyajla nasıl görünürsünüz isterseniz inceleyelim:

Doğal Görünümlü Makyajla Nasıl Bir Görünüm Sergilenir?

  • Abartıdan uzak sade ve etkili bir görünümünüz olur. Bazı kadınlar makyaj konusunda çok abartıya kaçarak olduğundan daha farklı gözükmek adına makyaj yapmayı abartır ve gereksiz şekilde makyaj yapar. Oysa doğal görünümlü makyaj ile abartmadan da şık ve etkili görünürsünüz.

  • Yüzün saflığı ve doğal hali ön plana çıkarak daha etkili bir görünüm sergiler.

  • Çoğu kişi tarafından rahatlıkla yapmaya cesaret edilebilecek bir makyaj türüdür. Uçuk kaçık makyaj teknikleri her bayanın yapmaya cesaret edebileceği makyaj çeşitlerinden biri değildir. Doğal makyajı her bayan rahatlıkla uygulayabilir.

  • Cildin aşırı makyajdan dolayı yıpranmasını önler. Doğal makyajda diğer makyaj çeşitlerinde olduğu gibi fazla kimyasal içeren maddeler kullanılmaz. Bu da cildin kimyasallarla yapısının bozulmaması için etkili bir yöntemdir.

  • Doğal makyaj sizi çekici ve karizmatik yapar. Herkes tarafından beğenilebilecek bir makyaj türüdür.

  • Pek çok ortamda doğal makyaj modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz. İstediğiniz ortamda rahatlık bu makyaj modelini tercih edebilirsiniz. Bir çok ortam uyum sağlayabilecek olan bu makyaj modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal makyaj yapılırken bazı adımları sırasıyla takip etmelisiniz. Buna göre doğal makyajı en etkili şekilde yapabilirsiniz.

Cilt Temizliği Yapın

Makyaj yapmaya başlamadan önce ölü hücrelerinizin arınması için yüzünüzü güzelce temizlemelisiniz. Yüzü temizlemek için temizleme jelleri, temizleme mendilleri gibi şeyler kullanılsa da en iyi temizleme yolu suyla temizlemedir. Temiz bir suyla yüzünüz toksinlerden güzelce arındırabilirsiniz. Doğal makyaj tekniğine başlamadan önce yüzün temizlenmesi önemli bir ayrıntıdır.

Teninize uyumlu rengi seçin

Makyaj yapmak için uygun renk tonunu yakalamak ideal makyajda dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Bunun için boynunuzun kenarına deneyerek teninize uygun tonu bulabilirsiniz.

Nemlendirici kullanın

Makyaja başlamadan önce cildinizin nem dengesini düzenleyecek nemlendiricilerle cildinizi nemlendirin.

Dudaklarınıza bakım yapın

Dudaklara makyaj öncesi bakım yapın. Peeling uygulaması ile dudaklardaki ölü hücreler temizlenir, çatlaklar ve kurumalar önlenir.

Kapatıcılardan faydalanın

Yüzde dikkat çeken sivilce, çil, yara izi gibi yerleri kapatmanın en etkili yolu kapatıcı kullanmaktır. Teninize uygun kapatıcılarla bu noktaları gizleyebilirsiniz.

Fondeten veya pudra kullanın

Uygun fondeten ya da pudra ile yüzünüzü renklendirin. Allık ile tamamlayabilirsiniz.

Maskara ve dudak parlatıcısı kullanın

Son olarak maskara ile kirpiklere sade bir görünüm verin ve dudaklar için de sade tonlarında parlatıcı kullanarak makyajınızı tamamlayın. İşte doğal görünümlü makyajınız hazır. Herkesin rahatça ve kolaylıkla bu tekniği uygulayabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.