Vipbakim

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Birçok hanımın aradığı ve doğru bir bilgi bulamadığı doğal makyaj teknikleri ile alakalı şimdi sizlere bilinçlendirici ve çözüm odaklı bir yazı hazırlıyoruz. Bu yazımız ile birlikte doğal makyaj tekniklerinden faydalanabilir, 10 adımda sizler de muhteşem bir görünüm haline girebilirsiniz! Doğal makyaj yapmak oldukça güç bir iştir.

Gerek mimikleri rahat kullanabilmek, gerek ise doğru orantılı bir işleyişi günümüze taşıyabilme hususunda büyük bir önem teşkil eden bu makyaj türü, artık olabildiğince sade ve sunulan yöntemler ile tam anlamıyla sizlere uyum sağlamasıyla bilinecek. Bu sebepten dolayı da sıkça tercih etmek sizlerin çözüm odaklı bir işleyişe girmenize de yardımcı olacaktır!

Birkaç Adımda Doğal Makyaj!

  • Doğal olmak için ilk kural her zaman cildi temiz tutmaktır! Makyaj yapsanız da, yapmasanız da cildin temiz olması adına her zaman bakımını aksatmamalısınız. Jel yardımı ile yüzünüzü temizlemelisiniz! Makyaj yapmasanız dahi bu temizlik faktörü sizleri sonuca ulaştıracağından dolayı temiz tutmak bu aşamada kendisini ön plana çıkartıyor! Jel temizliği tamamlandıktan sonra tonikle de son bakımları ortaya çıkarın ve makyajı tamamlayın! Toniğin cilde pek çok faydası vardır ve bakım açısından önemli bir yer edinmektedir!
  • Makyaj adımında ise ilk önerimiz temiz olan cilde nemlendirici sürmektir. Nemini alan cilt makyajı kusmaz ve güzel bir görünüm almanızı sağlar. Nemlendiriciyi sürdükten sonra emmesi için birkaç dakikalık vakit ayırın. Bu vakit aralığında kaş doldurma gibi bir işlem yapabilirsiniz. Nitekim kaşın günümüzde önemi oldukça fazladır.
  • Fondöten kullanmayın! Bunun yerine BB krem kullanmanız daha çekici olmanızı sağlayacaktır! Çok sorunlu bir cilt varsa da hafif yapılı ve su bazlı kaliteli fondötenler kullanın! Ten rengine en iyi uyumu sağlayan şey ise fondöten değil, BB kremdir.
  • Yağlı bir cildiniz varsa makyajın akmaması ve yağlanmaması adına transparan pudra tercih edebilirsiniz. bebek tüylerin çıkış yönüne duğru sürün ve bu toz toz görünmemesine yardım sağlasın.
  • Göz için bize kalırsa sadece rimel! Kirpikleri uzatan ve yoğun gösteren rimeller sizler için oldukça önem sağlar ve göz farında ki açığı kapatır. Göz farım illa ki olsun diyorsanız nüde tonlarında tercih edin. Eyelinerinizi ince çekin, kirpik dipleriniz böylelikle yoğun bir görüntü kazansın!
  • Allık seçiminde hafif tonlara önem vermelisiniz! Çünkü doğal makyaj için hafif tonlar sizlerin ten rengini daha çok ortaya çıkarmaktadır. Elmacık kemikleri üzerine uygulayın! Hafif kullanmak açısından tombul ve büyük fırçalar şarttır!
  • Gelelim dudak makyajına! Uçuk pembe, uçuk şeftali tonları doğal makyajı en çok koruyan rujlardır. Simli rujlar kullanmaktan kaçının, bu sizleri abartıya sürükleyebilir. Bunun yerine hafif ışıltılı tonlar daha çok iş yapar.
  • Malzemelerin hepsini mineral içerenli olarak elde edin. Çünkü bu cilde en az zararı sunacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.