Vipbakim

Doğal Makyaj Tüyoları

Doğal Makyaj Tüyoları

Abartılı makyajın artık demode olduğu günümüzde doğal makyaj tüyoları ile güzelliğinizi gölgede bırakmayacak makyaj stilleri benimseyebilirsiniz.

Doğal makyaj tüyolarıyla her zaman sağlıklı bir cilt yapısına sahip olmak için hem berrak hem de doğal görünen cildinizle dikkat çekebilirsiniz.

Tabi doğal makyaj için ilk yapılması gereken doğru makyaj malzemelerinin seçilmesi olacak. Kaliteli ürünler cilt üzerinde pozitif etki gösterirken, kalitesiz makyaj malzemeleri ise daha yapay bir görünüme neden olur. Cildiniz için en uygun ürünleri seçmek için dermokozmetik ürünler ya da cilt tizinize uygun ürünler tercih edebilirsiniz.

Sağlıklı bir cilt bakımı temiz bir ciltle başlar. Öncelikle iyi temizlenmiş cildinize uygun nemlendiricinizi sürerek, cildinizle aynı renk olan bir fondöten seçmeniz gerekecektir. İnce yapılı bir fondöten size daha doğal bir görünüm sağlayacaktır.

Doğal Makyaj Malzemeleri

Doğal makyaj malzemeleri cildinize uygun renkte bir fondöten, parlak etkili bir allık, maskara ve bir nude ruj olabilir. Uygulama fondötenle başladığı için allıkla yüzünüzü renklendirebilirsiniz. Temeli oluşturduktan sonra göz makyajınıza geçebilirsiniz. Önce gözlerinizi sade renkli bir göz kalemiyle belirginleştirerek rimelinizi sürebilirsiniz.

Nude ya da Doğal Ruj Renkleri

Nude ya da doğal renkli rujlar kullanarak makyajınızın daha doğal görünmesi için vurgu yapabilirsiniz. Özellikle dudağınızın iç kısmına bakarak hangi rengi seçmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Ruj kullanmak istemezseniz parlatıcı tercih ederek dudaklarınızın dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle genç kadınlarda doğal makyaj günlük makyaj için ideal bir seçim olarak kullanılabilir.

Doğal Makyajı Gece Makyajına Çevirmek

Dudaklarınıza koyu renkli bir ruj sürerek ya da göz makyajınızı koyulaştırarak gece makyajına çevirebileceğiniz doğal makyajı cildinizdeki kusur oranına göre arttırabilirsiniz. Cildinizde kusur yoksa, fondöten sürmek yerine BB krem sürebilirsiniz. Özellikle yaz mevsiminde BB kremin güneş koruyucu etkisi de fazla olduğundan güvenle tercih edilebilir.

Profesyonel makyaj uygulamaları için doğal makyaj pek tercih edilmese de cildinde çok fazla kusur bulunmayan kişiler günlük makyaj rutinlerinde doğal makyaj tercih edebilir. Genç kızların ilk makyaj denemeleri doğal makyaj yapılarak ten rengine yakın makyaj malzemeleriyle tercih edilebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.