Vipbakim

Doğal Yollarla Kendi Fondöteninizi Yapın

Doğal Yollarla Kendi Fondöteninizi Yapın

Birçok kişi doğal kozmetik ürünlerini tercih etmektedir. Bu ürünler birçok kişiyi fondöten de dahil birçok kozmetik ürününü evde kendi yöntemleriyle yapmaya iter. Oldukça basit ve ekonomik malzemelerle siz de doğal yollarla kendi fondöteninizi yapın tüm sorunlarınızdan kurtulun.  Fondöteninizi yapmak için kakao tozu ve tarçın gibi birçok malzeme kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 2 yemek kaşığı kakao tozu,
 • Çeyrek su bardağı mısır nişastası, ararot unu da olur.
 • Çay kaşığının ucu kadar Hindistan cevizi yağı,
 • Yarım yemek kaşığı tarçın,
 • 1 yemek kaşığı kil (bentonit)
 • 10 damla E vitamini
 • Esansiyel yağlardan da 10 damla ekleyerek hepsini karıştırabilirsiniz. Bu şekilde oluşturduğunuz fondöten tamamen doğal ürünlerle yapılmış olup, her zaman kullanabileceğiniz doğal içerikli bir ürün olacaktır.

Rengin daha koyu bir hale gelmesi içine biraz daha kakao ve tarçın atabilirsiniz. Rengi koyu gelirse içine ararot unu ekleyebilirsiniz.

Allık Yapımı

Evde allık yapmak istediğinizde de nişasta, toz kakao ve tarçın işinizi görecektir. Bunun için her üçünü de karıştırarak istediğiniz tonu elde edene kadar karıştırarak, ağzı kapalı bir kapta saklayabilirsiniz.

Ev Yapımı Kozmetik Ürünleri

Ev yapımı kozmetik ürünlerinin kullanımı konusunda gerekli olan malzemeleri kullanıp kozmetik ürünler yapsanız bile sonuç istediğiniz gibi olmayacaktır. Çünkü kimyasal maddeler ve boyalar kullanılmazsa istediğiniz rengi tutturamayabilirsiniz. Bunun için çok da başarılı bir sonuç alacağınızı düşünmemeniz gerekecek. Birçok kişi ev yapımı makyaj malzemesi yapıp bir daha kullanmaz. Bu yüzden deneyip memnun kalırsanız tercih edebilirsiniz.

Kimyasal Olmayan Makyaj Malzemeleri Bulmak

Kimyasal olmayan makyaj malzemelerinde de az miktarda da olsa kimyasal bulunur. Bu ürünler dermokozmetik ürünler ve mineralli makyaj malzemeleridir. Bu yüzden kimyasal ve ucuz ürünler yerine bu ürünleri tercih ederseniz daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Her zaman ekonomik bir şekilde alışveriş yapan kişilerdenseniz, kozmetik marketlerdeki ürünleri tercih edebilirsiniz. Ancak onun dışında ürün seçecekseniz, doğal makyaj malzemeleri tercih edebilirsiniz. Özellikle kimyasal olmayan ürünleri tercih ederek daha başarılı bir şekilde cilt bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Ay dedi ki:

  Hindistan yağının yerine badem yağı olurmu?? Gilo nerden bula biliriz lütfen cvp verin

  1. vipbakim dedi ki:

   Merhaba, Hindistan yağının yerine badem yağı malese olmaz.

  2. Mm dedi ki:

   Tarifi denediniz mi acaba?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.