Vipbakim

Doğru Fondöteni Seçmek İçin 3 Altın İpucu

Doğru Fondöteni Seçmek İçin 3 Altın İpucu

Makyajın en önemli malzemesi olan fondöten seçimi, kusursuz görünüm için çok fazla üzerinde durulması gereken bir detaydır. Yanlış fondöten seçimi maske görünümüne neden olurken doğru fondöteni seçmek için 3 altın ipucu ile oldukça başarılı bir seçim yapabilirsiniz.

Yüzünüzde Deneyin

Fondöten seçiminde gerekli olan renk seçimini yaparken kolunuzda denemeniz en büyük hatalardan biridir. Bu yüzden elleriniz ve kollarınızda denemek yerine direkt yüzünüzde denemeniz gerekmektedir. Yüzünüze süreceğiniz fondötenin rengini koyu renk olarak tercih ederseniz oldukça başarısız bir görünüm ortaya çıkar. Bu durumda renk seçimi için daha açık tonlardan seçim yapmaya başlamanız önemlidir.

Cilt Tipinize Uygun Seçim Yapın

Cilt tipinize uygun olan fondöten seçimi ciddi bir önem kazanır. Cildiniz yağlıysa su bazlı, kuruysa yağ bazlı fondöten tercih etmeniz gerekmektedir. Yağlı bir cilt için yağ bazlı fondöten seçimi yaparsanız, cildiniz aşırı parlayacaktır. Kuru cildinize de mat bir fondöten seçerseniz, yüzünüzde istenmeyen görüntüler oluşacaktır.

Tüm Gün Test Edin

Fondöteninizi satın almadan önce, tüm cildinize sürerek bir gün deneyin. Sonrasında karşılaştığınız sonuca göre satın alma kararınızı verin. Aksi halde pişman olabilirsiniz. Tüm gün deneme şansı bulacağınız fondötenler daha iyi sonuçlar almanıza neden olacaktır.

Fondöten Nasıl Uygulanır?

Fondöten uygulaması, bir sünger yardımıyla başarılı bir şekilde yapılabilir. Bunun için temizleyip nemlendirdiğiniz cildinizin birkaç dakika sonra hazır hale geldikten sonra fondöten uygulamasını yapabilirsiniz.

Nemli haldeki süngere uygulayacağınız fondöteninizi tüm yüzünüze eşit parçalar halinde sürebilirsiniz. Bu uygulama sonrası dilerseniz transparan bir pudra ile makyajı sabitleyebilirsiniz.

Hangi Fondötenler Seçilmemeli?

Kalitesiz fondötenlerin hem kapatıcılıkları düşüktür hem de cildinize zarar verir. Bu yüzden mutlaka kaliteli ve içeriğinde az kimyasal olan ürünleri tercih etmelisiniz.

Mat fondötenler bir süre sonra kırılma şeklinde kuruluklara neden olabileceğinden mimik kırışıklıklarınız varsa bu ürünleri tercih etmemeniz gerekir. Ayrıca yağlı fondötenleri tercih edenler de kapatıcılık oranının düşük olduğu ve yağlanmayı arttırdığı için fondöten uygulaması başarısız sonuçlar verebilir.  Ayrıca cildinizde sorunlar varsa bunların tedavi edilmesi sonrası uygulama yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.