Vipbakim

Draping Makyaj Nedir? Püf Noktaları Nelerdir?

Draping Makyaj Nedir? Püf Noktaları Nelerdir?

Kadınlar için makyaj yapmak oldukça önemlidir. Günlük hayatlarında da makyaj yapmadan dışarıya çıkmamaktadırlar.

Draping makyaj da günlük hayatta kullanılabilecek doğal bir makyajdır.

Draping Makyaj Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere kadınların en önemli aksesuarları makyajlarıdır. Belki de bütçelerinin büyük kısmını makyaj malzemesine yatırım olarak kullanmaktadırlar. Bu sebeple onların vazgeçilmezi olmaktadır. Çoğu kadın ağır makyajlardan hoşlanırken birçoğu da hafif, günlük makyajları daha çok sevmekte ve kullanmaktadırlar. Eğer sizlerde günlük hayatınızda doğallıktan yana iseniz ve makyaj sizin için önemliyse, yüzünüze bir şey yapmadan dışarıya çıkamıyorsanız draping makyaj tam olarak sizlere göre bir uygulama olmaktadır.

Draping makyajın püf noktası doğal bir görünüm olmasında yatmaktadır. Doğal görünüm ise hafif makyaj ile sağlanmaktadır. Draping makyaj uygulaması yaparken göz makyajınızı olabildiğince sade yapmanız gerekmektedir. Ağır tonlarda far kullanmamanız gerekmektedir. Bu makyaj tekniğinde bronz renkli ürünlerle kontur yapmak yerine daha çok pembe tonlarında kontur yapılmaktadır. Bu makyaj uygulamasını yapmak için tek sahip olmanız gereken şey bir allık ve bir allık fırçası olmaktadır.

Püf Noktaları

Yukarıda da anlattığımız gibi bu tekniğin en önemli özelliği doğal bir görünüm vermesidir. Eğer sizlerde makyajınız da doğal bir görünüme sahip olmak istiyorsanız bu yazımız sizlere mutlaka referans olmalıdır. Çünkü draping makyaj püf noktaları hakkında sizlere tüm detayları burada vermeye çalışıyoruz. Öncelikle bu tekniği uygularken kesinlikle yoğunluktan ve fazlalıktan kaçınmanız gerekmektedir. Doğal bir şekilde pembe tonlarında kullandığınız allığı yaymanız gerekmektedir. Aynı zamanda göz makyajınızı yaparken de ağırlıktan ve aşırılıktan kaçmanız gerekmektedir. Bunları yapmadığınız sürece draping makyaj yapmış sayılmazsınız. Siyah ya da kahverengi tonlarında far kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. Bu sizlere daha doğal ve güzel bir görünüm verecektir.

Neden Draping Makyaj?

Evet, biliyoruz ki kadınlar makyajsız duramıyor. Ve normal dışarıya bir kahve içmeye giderken bile makyaj yapma gereksiniminde bulunuyorlar. Ancak ağır makyajlar onların daha sert bir görünüme sahip olmasına sebep oluyor. Sizler de doğallıktan yana iseniz ve sert değil de yumuşak bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız mutlaka draping makyaj uygulamasına başlamanız gerekmektedir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.