Vipbakim

Dudak Dolgunlaştırmak İçin 5 Sihirli Makyaj Hilesi

Dudak Dolgunlaştırmak İçin 5 Sihirli Makyaj Hilesi

Asırlardır kadın güzelliğinin ikonlaşmış simgelerinden biri olan dudakların dolgun olması her zaman önemlidir. Bunu sağlamak için çeşitli makyaj hileleri söz konusu olmakla birlikte dudakların kalıcı olarak dolgunlaşması için de dolgu ve silikon gibi uygulamalar tercih edilmektedir.

Bunun dışında dudak dolgunlaştırmak için 5 sihirli makyaj hilesi tercih edilerek güvenilir bir sonucun alınması garanti edilmektedir. İşte bu yöntemlerle siz de daha dolgun dudakları sahip olabilirsiniz.

Dudaklarınızı Fırçalayın

Diş fırçası kullanarak dudaklarınızı fırçalamanız son derece önemlidir. Bir dudak balmı kullanarak dudaklarınızı nemlendirdikten sonra diş fırçasıyla fırçalayın daha sonra parlatıcı sürün. Haftada bir kere dudaklarınızı bu şekilde peeling ile arındırmanız hem dudaklarınızın pürüzsüz görünmesini sağlayacak hem de daha dolgun görünmelerine yardımcı olacaktır.

Ruj Hilesi

Ruj sürerken birçok Hollywood yıldızının yaptığı makyaj hilesiyle dudak dolgunlaştırma işlemi sayesinde kısa sürede dudakların dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için dudaklarınız alt ve üst orta kısmına daha açık renk bir ruj sürebilirsiniz.

Aydınlatıcı Hilesi

Aydınlatıcı kullanımı da ışık etkisiyle dudaklarınızın dolgun görünmesini sağlayacaktır. Bunun için üst dudağınıza aydınlayıcı sürerek daha aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle üst dudağı ince alt dudağı kalın olanlar bu şekilde dudak dolgunlaştırma yapabilir.

Dudak Rengi Ruj ve Kalemler

Dudak renginizin bir iki ton koyusu olan kalemleri kullanarak dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Dudağınızın iç kısmının renginde bir dudak kalemi sürerek dudaklarınıza parlatıcı sürdüğünüzde daha dolgun olduklarını göreceksiniz. Ayrıca dudak dolgunlaştırma konusunda parlatıcı sürmek de etkilidir.

Geçici Dudak Dolguları

Geçici dudak dolguları söz konusu olduğunda birkaç saat etkisi olan ve sürdükçe dolgunluk veren bu kremler genelde eczanelerde satılan ürünlerdir. Dudak parlatıcısı şeklinde olan bu ürünler herhangi bir yan etkisi olmamasına rağmen bazı alerjik bünyelerde olumsuz etkilere neden olabilir.

Dudak dolgusu da aslında geçici bir etkiye sahiptir. Bu yüzden 6 ay kadar etkisi olan bu ürünü de tercih edebilirsiniz. Az miktar uygularsanız doğal bir görünüm sağlayacak ve belli olmayacaktır. Genelde çok ince dudakları olmayan kişilerde en iyi dudak dolgunlaştırma etkisini yaratır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.