Vipbakim

Düğün Makyajı İçin Öneriler

Düğün Makyajı İçin Öneriler

Düğün makyajı için öneriler arayanlar için bu alanda sizlere birçok tavsiye sunacağımız yazıları sağlıyoruz. Bugüne kadar pek çok kişi, düğün makyajı önerileri ararken tam anlamıyla nasıl bir makyaj yapmak istediğine karar veremiyor. Bu aşamada da önemli olan faktör, düğün makyajını en iyi şekilde yüze oturtmak ve doğru bir işleyişle beraber makyajı tamamlamaktır.

Peki, bu makyaj kürü nasıl yapılabilir? Genel olarak gelin makyajlarını kuaförler yapmaktadır ve gelinlik – saç kombinine en uygun olan makyaj ayarını tutturmaktadır. Böyle bir yol izlendiği zaman ise kesin sonuçlar ortaya atılacağı gibi, sonucunda da önemli gelişmeler söz konusu olmaktadır. Bu nedenle tabii ki ilk tavsiyemiz işinde iyi olan bir kuaföre makyajınızı bırakmak ve sonuçlarını izlemek olmalıdır!

Adım Adım Gelin Makyajı!

  1. Makyaja başlamadan evvel cildinizi iyice temizlemelisiniz. Uygun bir peeling ve yüz temizleyicisi ile cildinizi kirden arındırdıktan sonra makyaja başlamalısınız. Bu aşamada narin dokunuşlar yapmak ve cildinizi tam anlamıyla temizlemek çok önemlidir. Gelin makyajınızı dengeleyecek nemlendiriciler sürmeyi de ihmal etmeyin!
  2. Eğer pürüzsüz bir tene sahipseniz olabildiğince az fondöten ve kapatıcı kullanın. Çünkü cilt ne kadar hava alır ise, o kadar doğallığını da dışa çevirir. Bu yüzden cildinize mutlaka son kalitede olan kapatıcı ve fondötenler sürmelisiniz! Ayrıca güneş koruması olan ürünleri tercih edin ki, beklenmedik cilt lekeleriyle baş başa kalmayın.
  3. Göz makyajı, gelin makyajının en önemli unsurudur. Özellikle mevsim şartlarını düşündüğümüz zaman suya dayanıklı olan ürünleri kullanmak en doğrusudur. Rimel, far, göz kalemi gibi ürünlerin tamamının su geçirmez olmasına dikkat edin. Renk seçimini de kendinize göre ayarlayabilirsiniz.
  4. Allık, ışıltıyı daha çok vurgulamak için önemlidir. Bu yüzden elmacık kemiklerinizin üstüne uygulanacak olan aydınlatıcı bir ürün kullanmakta fayda var. Bronz allıklar tercih ederek tam anlamıyla istenilen bir makyaj ortaya konulabilir. Bunun yanı sıra beyaz bir tene sahipseniz tabii ki şeftali tonlarında ürünler tercih etmelisiniz.
  5. Son adım dudaklar! Dudaklarınızın kuruyup çatlamamasını istiyorsanız mutlaka peeling yapmadan çıkmayın. Dudaklarınızı önce yumuşatmalı, daha sonra 2 renk ruj kullanarak istenen tonu ortaya koyun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.