Vipbakim

Ela Gözler İçin Etkileyici Makyaj Teknikleri

Ela Gözler İçin Etkileyici Makyaj Teknikleri

Günümüzde en çok dikkat çeken renklerden birisi de ela göz rengine sahip kişilere olmaktadır Bundan dolayı ela göz makyajı oldukça dikkat çekici ve önemseyen bir makyaj çeşididir.

Ela göz makyajı için önce far seçimi oldukça önemli olmaktadır. Ela gözlere sahipseniz farlarını daha çok metalik renk nerede olmalıdır. Gözleriniz daha çok ortaya çıkabilecektir, bunun yanı sıra aydınlatma da oldukça önemlidir.

Bu yüzden far renkleriniz mutlaka yüzünüze uymalıdır. Göz altında beyaz far sürmeniz bölgeleri aydınlatmanızı neden olacaktır. Bunun yanında alt ve üst kirpiklerinize de far uygulamalısınız son olarak göz kapağınızı yapacağınız gölgelendirme yöntemleri sayesinde göz makyajınız ile oldukça dikkat çekebilirsiniz. Bununla yanında göz kalemi ve rimel renkleriniz mutlaka siyah ya da kahverengi tonlarında olmalıdır. Son olarak göz kapağınızı yapacağınız gölgelendirme göz makyajınızı oldukça dikkat çekebilirsiniz bununla yanında unutmayınız ki yerime halleriniz mutlaka siyah ya da kahverengi tonlarında olmalıdır.

Makyaj sırasında kalem seçimi de oldukça önemli olmaktadır. Bundan dolayı ela göz makyajı yaparken gözlerine sürülecek kremler daha çok lacivert tonlarında olmalıdır. Çünkü lacivert ile süreceğiniz göz kalemi ile oldukça hoş bir görünüm sunmaktadır. Bunun yanı sıra derin bir görünüme de ifade etmektedir.

 

Ela göz makyajında uygulayacağınız teknikler sayesinde sizde oldukça hoş bir görünüme çok kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra sizde bu makyaj tekniklerini en iyi şekilde öğrenerek harika ela bakışlara sahip olabilirsiniz. Ela göz makyajında kullanılmakta olan farlar ve ruj oldukça orantılı olmaktadır. Bunun yanında kullanacağınız şeftali tonlarında olan allıklar sayesinde doğal ve sade bir görünümle gözlerinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Makyajda Seçilecek Renkler

Ela göz makyajı ten renginize uygun tonlarda seçilecek makyaj malzemeleri ile bütünleşmelidir. Bunlara örnek verecek olursak kahverengi bir fark ela göz için asla iyi bir şey değildir, bundan dolayı asla kullanmamanız gereken yerlerden biriside kahverengi olacaktır. Ela gözlerinizin altına kalem sürüp bunu da dağıtırsanız buğulu makyaj yetkisiyle daha çok dikkat çekebilir ve gözlerinizin bakışlarına canlandırabilirsiniz. Bu makyajı mutlaka denemelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.