Vipbakim

En İyi Işıltılı Allıklar

En İyi Işıltılı Allıklar

Hangi allığı kullanacağınız hakkında bilgi almanız adına, en iyi ışıltılı allıklar ile ilgili bilgi veriliyor. Aşağıda verilenlerden detayları öğrenebilirsiniz.

En İyi Işıltılı Allıklar Hangileri?

En iyi ışıltılı allıklar kullanarak, makyajınızın kusursuz olmasını sağlayabilirsiniz. Allık alırken dikkat etmeniz gerekenler üzerinden hareket ederek, en iyi allığı almanız mümkündür. İlk olarak allık alırken, pudranız ve ten rengi uyumunuza dikkat etmelisiniz. Kırmızı, pembe ya da bronz tonlarda olan allıklar arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Tamamen sizin cildiniz ile uyumlu olan allıklar sayesinde, direkt olarak hangisini kullanacağınızı belirleyebilirsiniz.

Allık çeşitleri;

Bronz allıklar

Likit allıklar

Krem allık

Stick allık gibi seçenekler vardır.

Hangi allığı daha rahat kullanacak olduğunuzu tester deneyerek karar verebilirsiniz. Rahat kullanımı olan allıklar sayesinde, direkt olarak doğru makyaj yapma şansını elde edebilirsiniz.

Allık Nasıl Kullanılır?

Ten renginize uygun şekilde seçmiş olduğunuz allık için allık nasıl kullanılır sorusunu sorabilirsiniz. Doğru kullanımın olması her şeyden önemlidir. Bunun için mutlaka kişinin allığını doğru sürmesi gerekecektir. Görseller üzerinden allığın yan bölümünüzde hangi aralıkta durması gerektiğini göreceksiniz. Kullandığınız allık fırçasının da bu noktada son derece önemli olduğunu bilmelisiniz. Tam olarak doğru yere allık uygulamasının olması için rahat kullanacağınız bir fırça tercih etmelisiniz.

Allık fırçası seçimi;

Allığı nasıl süreceğiniz önemli olduğundan, kullandığınız allık fırçasının doğru olmasına dikkat etmelisiniz. Toz allıklar için allığınızın geniş olması uygun olabilir. Bunun dışında kullanacağınız allıklar için biraz daha dar fırçaları tercih etmelisiniz. Sürdüğünüzde sadece istediğiniz bölgeye allığın yayılması önemlidir.

Allığın sadece tekbir alanda çizgi şeklinde kalmamasına dikkat etmelisiniz. Hafif yayılması ve teniniz ile bütünleşmesi önemlidir. Aksi hale sürmüş olduğunuz allığın son derece yapay duracağına emin olabilirsiniz. Bunun önüne geçmek açısından, allığınızı sürdükten sonra mutlaka yaydırarak allığın son derece güzel gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Sürmüş olduğunuz allığın teniniz ile uyumu sayesinde, yüzünüzün çok daha ince gözükmesini sağlayabilirsiniz. Allık sürerken dikkat edilmesi gerekenler üzerinden hareket ederek, direkt olarak doğru kullanım ile allığınızı sürebilirsiniz. Seçim tamamen sizindir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.