Vipbakim

En İyi Makyaj Nasıl Yapılır?

En İyi Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj kadınların vazgeçilmezidir. Doğru makyaj yaparak, yüzünüzde ki, kusurları kapatabilirsiniz. Hatlarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Yanlış makyaj yaparak ta, bambaşka bir kadın olabilirsiniz. Makyaj da, amaç doğru tekniklerle, yüzünüzde ki, en güzel bölgeleri ön plana çıkarmaktır. En iyi makyaj nasıl yapılır? Doğru teknikler ve malzemelerle yapılır.

Doğru Makyaj Uygulaması

Doğru makyaj uygulaması için öncelikle cilt tipinize uygun nemlendiriciniz olmalıdır. Makyajdan hemen önce cildinizi güzelce yıkayıp durulayın. Nemlendiriciniz oval hareketlerle yüzünüze sürün. Makyaj öncesi nemlendirici kullanmak, makyaj sonrası ciltte ki, parlamaları önleyecektir.

En iyi makyaj nasıl yapılır? Cilt tipinize uygun fondöten kullanımı çok önemlidir. Kozmetik ürünleri satış noktalarında cilt tipinize en uygun fondöten seçimi için size yardımcı olacaklardır. Yaş kırkların üstündeyse, sarı tonlu fondötenler sizi daha genç gösterecektir. Kusursuz bir makyaj için fondöten en önemli malzemedir. Cilt tipinize en uygun pudra seçimini de, yaptıysanız makyajınızın temelini oluşturmuş olacaksınız. Pudra kullanımı yaşı ilerlemiş bayanlar da, yüzde ki, çizgileri belirginleştirdiği için tavsiye edilmez. İnce bir şekilde, yayabilirseniz makyajınız oldukça güzel görünecektir.

Far kullanımı göz makyajın da, önemli bir detaydır. Toz farlar, piyasada ki, diğer krem ve ışıltılı farlara göre daha güzel sonuçlar verir. Far renginizi, göz ve kıyafet renginize uygun seçmelisiniz. Allık ise makyajı sonlandırma da, dikkat gösterilmesi gereken önemli unsurdur. Yüzünüz yuvarlak ise allığınızı elmacık kemiklerinizin hemen altından sürerek yüzünüzü daha oval gösterebilirsiniz. Köşeli bir yüz tipine sahipseniz, elmacık kemiğinin hemen üstüne ve çene çizginize allık sürmelisiniz. Rimeliniz piyasada hacimleştirici olanlardan olursa gözleriniz daha da, anlamlı bakacaktır. Kirpikler bir kadının bakışlarına anlam katarlar. Ruj da, bir kadının olmazsa olmaz makyaj malzemesidir. Yüz renginize ve kıyafetlerinize en uygun ruj rengini kullanmalısınız.

Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

En iyi makyaj nasıl yapılır? Fondöteni cildinize sürerken nemli bir sünger yardımıyla yaparsanız daha iyi yayılmasını sağlarsınız. Fondöteninizi mutlaka aydınlık bir yerde sürmelisiniz. Süngerinizi her makyaj uygulamasından sonra yıkayıp kurutmalısınız. Pudranızı büyük bir fırça yardımıyla sürmelisiniz. Fondöten üzerine pudra sürecekseniz piyasada satılan şeffaf pudralardan satın almalısınız. Fondötensiz pudra tek başına kullanılacaksa, cilt renginiz de, olmalıdır.

Göz makyajın da, gözleriniz ne kadar büyük görünürse o kadar etkileyici olacaktır. Siyah ya da kahverengi bir kalemi kirpiklerinizin tam dibine ince bir hat şeklinde sürmelisiniz. Alt kirpiklerinize de, aynı uygulamayı yapmalısınız. İnce bir pamuklu çubukla, gözaltında ki, kalemi dağıtmalısınız. Gözleriniz daha buğulu görünecektir. Allığınızı sürerken fırçanızı allığa bastırmadan hafif değdirip çekme yöntemiyle uygulamalısınız. Gece makyajı yapıyorsanız allığınız günlük makyaj uygulamasın da, kullandığınız allığınızdan daha koyu renk olmalıdır.

Dudaklarınız inceyse, hafif fondöten uyguladıktan sonra kemik rengi bir kalem ile dudak çevrenize ince bir hat çizmelisiniz. Rujunuzu hattı fırça yardımıyla dağıttıktan sonra sürmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.